Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Megduzzadt nyirokcsomók. Ez...

Megduzzadt nyirokcsomók. Ez komoly baj lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok


16 éves srác vagyok. Sajnos iszonyatosan hipochonder. Minden kis változástól már azonnal bepánikolok. Folyton vizsgálom magam és rendszerint találok is valamit. Iszonyat rossz szokás és nagyon megnehezíti az életem.


Sajnos sokat olvastam a limfómáról és társairól. Pár napja elkezdtem a nyirokcsomóim keresni. Arra döbbentem rá hogy az állam alatt is érzek eggyet illetve a lágyékomban is egyet-egyet mindkét oldalon. Lehet hogy eddig is ott voltak nem tudom, de iszonyatosan bepánikoltam mivel fájdalmatlanok. Most voltam vér és vizelet vizsgálaton is:


Monocyta% lett 6.9 5-ig jó

Lymphocyta% lett 34,8 36-51

Neutrophyl granulocyt 54,4 54-ig jó


Ezek csillagozottak és a többi fontos érték ami gyulladásra utal azok tökéltesek lettek:


Fehérvérsejt: 5,95 4,50 - 15 köszött jó


CRP: 0,58 mg/l 5-ig jó


Süllyedés: 5mm/ó 10-ig jó


Iszonyatosan félek hogy mitől lehet. Anyukám mondta hogy nem baj ha érzem őket sovány vagyok ez van. De nem tudom hogy igaza van e.

A vérképből kiderült volna ha baj van nem?

Eddig mindenki azt mondta hogy igen csak nagyon félek.


Kérlek segítsetek rajtam!



2019. máj. 19. 07:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus segíthet.
2019. máj. 19. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat! Már járok pszchihológushoz, két hete kezdtem de egyenlőre még mindig bennem van a félelem és tudom hogy hosszú idő kell míg kigyógyulok de félek nagyon.
2019. máj. 19. 07:14
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves gyermekgyógyász családtagom mondta s kislányom aggasztó tünetei kapcsán: Nyugi! A gyakori betegségekre gyakran kell gondolni, a ritka betegségekre meg ritkán kell gondolni.

16 évesen a súlyos, életet veszélyeztető betegségek nagyon ritkák. Viszont az, hogy az immunrendszer reagál valamire, és kissé megduzzadnak a nyirokcsomók annál gyakoribb. Ez a dolguk, ezért nem betegszel meg folyton.

Anyukádnak igaza van, önmagában semmi baj nincs azzal, ha ki tudsz tapintani magadon néhány nyirokcsomót.

2019. máj. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanilyen tünetekkel mászkáltam orvostól orvosig, tizenévesként, igaz, lányként és szintén vékonyka vagyok. De általános negyedikben már "cukorbeteg is voltam", persze csak a saját diagnosztizálásom alapján. És itt vagyok 43 évesen és mégcsak egyetlenegy műtétem sem volt eddig. Nagyon bánom hogy elvettem magamtól fiatal éveimet amit hasznosabban is eltölthettem volna. Nyugi, az égvilágon semmi bajod nincs, ne engedd hogy hülyét csináljon belőled ez a gondolkodás ami rádtelepedett. Tudom hogy nehéz, de kikeveredsz belőle. Az jó hogy szakemberhez fordulsz, de magadnak is kell hogy segíts magadon.
2019. máj. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!