Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Auras migren eseteben ajanlott...

Auras migren eseteben ajanlott az MRI vizsgalat?

Figyelt kérdés
20 eves ferfi vagyok az auras migren 12 eves koromban jelentkezett eloszor majd ezt kovetoen kisebb szunetekkel 15 17 eves koromban eszleltem (ugy kell elkebzelni hogy kis foltok jelennek meg a latoterben melyek egyre nagyobbak lesznek majd elfedik az egesz latoteret es utana jon a nagy migren).Mindemellett gyakori faradtsagra is panaszkodom.Mit lehetne tenni?Elore is koszonom a valaszokat.

2019. máj. 21. 09:23
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

A Migrénes aura kivizsgálásához neurológiai és szemészeti vizsgálatok feltétlenül szükségesek. Ezek mellett szükséges lehet: Nyaki dopler UH az esetleges nyaki érszűkület megállapítása miatt, Nyaki RTG csigolya rendellenesség kizárása/ megállapítása, EEG az epilepszia megállapítása/kizárása, agyi rendellenesség felkutatása miatt CT/MR.

vagyis egyszerűsítve igen ajánlott.

2019. máj. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is van. Szemészeten meg sem vizsgáltak azonnal mondták, hogy nem szemészeti probléma. 3 alkolom után volt velem hajlandó foglalkozni bárki is. Akkor ideggyógyászatra kaptam beutalót és elküldtek MRI-re. Nem találtak semmit. Most már lexarom. Kb. 2 évente van 1. Fejfájás nem követi. Epilepszia viszgálatra amúgy nem küldenek el, ahhoz semmi köze az egésznek. De MRI-re sem szivesen, mert túl drága.
2019. máj. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja és a csigolyáimat sem nézte senki meg nyaki ereket sem. Nem is emlegették, hogy ok lehet.
2019. máj. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is van aurás migrénem. Neurológus foglalkozik vele. Voltam nála, írt fel rá gyógyszert, nem küldött MR-re, azt mondta felesleges, ezzel együtt kell élni.
2019. jún. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:

Itt az a kérdés, hogy valóban attól van-e vagy más miatt. Persze az orvosok sokszor könnyelműek és persze ennek a migrénnek pont ezek a tünetei, akkor mi is lehetne más, hurrá, de jó, ez a bajod és kész, élj vele.

Ha tuti biztosra kell menni, akkor azt kell tenni, amit az egyik előző hozzászóló írt, de persze ez nem a beteg feladata, hanem a kezelő orvosé.

2019. jún. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!