Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Betegségek

A kérdés

Borda és mellkas fájdalom?

Kb 2 hete fáj jobb oldalt a bordám alatt elől és hátul is, néha olyan érzés mintha a levegő szorult volna be máskor nyilallás szerű! A jobb oldalamat teljesen körül veszi a fájdalom! A legzavarobb benne, hogy amikor eszem vagy iszom a nyelésnél amikor oda ér egy falat iszonyúan bele fájdul. Voltam dokinál kaptam izomlazítót meg krémet, de semmit nem ér. Mitől lehet ez, hogy az evésnél ennyire fáj? Lehetséges, hogy ott nyom egy ideget? Vagy inkább gyomor vagy epe?

máj. 21. 12:57  Privát üzenet  

A válaszok
Ha bordaközi idegzsába, akkor az nekem 5 hétig tartott, iszonyú fájdalom volt, éjszaka is, mozgásra, de nyelésnél nem fájt. Nem ártana csináltatnod egy hasi ultrahangot.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont máj. 21. 13:36 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Holnap mindenképp vissza megyek a dokihoz, csak kíváncsi voltam, hogy valaki tapasztalt már hasonlót. Köszönöm a válaszod

# 2/8Időpont máj. 21. 14:37 Privát üzenet

Az evés közbeni fájdalom miatt én inkább valamilyen gyomorbetegségre gondolnék hirtelen....

Oda meg nem igen lesz elég az ultrahang, lehet megnézik gyomortükrözéssel is :)

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont máj. 21. 20:06 Privát üzenet
Ha epe, akkor ultrahang kimutatja a problémát, márpedig igencsak epének tűnik.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont máj. 22. 07:11 Privát üzenet
Egy átvilágítás sem ártama a tüdőhondozóban. Ptx is produkál érdekes tüneteket. Bár nekem nem ilyen fájdalmam volt. Inkább lapockánál. Rekeszsérvre is rákérdezhetnél. A rekeszizom ami így körülveszi a bordákat mint egy kupak zárja a belső szerveket.

A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont máj. 22. 12:31 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Ma megyek uh-ra a doki a májra gyanakszik, habár kétlem. Mivel sokat ég a gyomrom én meg fekélyre tippelek! De egy tüdőszűrésre is elmegyek!

# 6/8Időpont máj. 23. 08:21 Privát üzenet
Majd írd meg mi volt

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont máj. 23. 15:07 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Megjártam már másnap az uh-t, nem volt semmi gond, minden szervem makk egészséges. Tüdőszűrőn is voltam, az eredménye jövőhéten lesz meg, de kétlem hogy ott lenne a gond.

# 8/8Időpont jún. 8. 16:27 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Napok ota faj a hasam szerintetek mi lehet?
Mennyi a valószínűsége 19 évesen?
Pattanás a szem mellett miért nem tűnik már el?
Fiatalon a stressz okozhat ilyet vagy szívbetegség?
Kinyújtom a térdem akkor nagyon erősen bele nyilal a fájdalom, mitől lehet ez?
Miert nem mulik mar el?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Betegségek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!