Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyi az esélye, hogy kullanc...

Mennyi az esélye, hogy kullancs által terjesztett agyvelő gyulladásom van?

Figyelt kérdés
Egy hete vasárnap (május 12) megcsipett egy kullancs, a csipés körül nem jelent meg a lyme folt. Egy héttel később influenzás lettem és nem úgy zajlik ahogy szokott. Sose vagyok beteg, minden telet átvészelek szinte, utoljára 2 éve voltam beteg, de az csak sima megfázás volt, meg infulenzás sosem vagyok, főleg nem májusban. Utána néztem, Veszélyzetetett megyében lakom (Győr-Moson-Sopron), illetve veszélyeztetett hónap a május, amikor jobban terjed a betegség. Holnap megyek orvoshoz, de nagyon ideges vagyok már, főleg, hogy a második fázis hogy kialakul-e az akkor derül ki, amikor kialakul vagy eltelt már annyi idő, hogy fellélegezhessek, ha nem alakult ki. Mennyi az esélye, hogy elkaptam? Múlt héten végig 7 fok volt esővel, 5-én öt fokban 2 órán kint fagyoskodtunk ülve és mégsem lettem beteg. Jogosan félek? És vasárnap óta nagyon romlott mára az állapotom. Lázam nem volt délután, utána vettem be egy gyógszert, ami elnyomta a tüneteket. Hallucináltam egy másodpercig, hogy a kockák bemozdulnak, meg egy rutin tevénységet teljesen más sorrendben csináltam és csak utólag tűnt fel, hogy amit utoljára szoktam, azt elsőnek csináltam és nem emlékeztem rá, csak abból tudtam meg, hogy meg volt már csinálva.
2019. máj. 21. 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát igen. Sajnos a kockák és a rutin tevékenység felcserélése nagyon gyanús.
2019. máj. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha agyvelőgyulladásod lenne a kullancstól, akkor nem írklnál itt a piti tüneteidről, csak úgy szólok. Nem kéne a hozzá nem értőknek ilyen dolgokat olvasgatni a neten
2019. máj. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hozzá nem értő pont te vagy, mert az első fázisban az influenza szerű tünetek jelennek meg, legtöbb esetben ilyenkor nem mennek orvoshoz az emberek, majd pár nap tünetmentesség jön, szóba jön ekkor, hogy lezajlott a virus, ám az esély meg van arra, hogy jöjjön egy második fázis is és igen, ezek azok a tünetek amikor már irogatnék gyakorira hanem irány a kórház, de én még csak az első fázisban vagyok, már ha tényleg agyvelőgyulladásom van
2019. máj. 22. 05:59
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi lett a kullancscsípésedből? Engem is megcsípett egy kullancs, és félek.

Üdv: Éva

2019. máj. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!