Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ki tudom vizsgaltatni elkaptam...

Ki tudom vizsgaltatni elkaptam-e a veszettseget, mielott megkezdenem az oltassorozatot ellene?

Figyelt kérdés
ma egy farm mellett lealltam simogatni egy nagyon bujos cicat, ami egyszer csak megharapott es fujtatott. mikozben hozzam bujt teljesen ossze is nyalazott, mar azt is tudom, hogy a nyaladzas egyertelmu nyele a veszettsegnek. viszont ismerem a farmot ahonnan valoszinuleg o is kijott, es nem hinnem, hogy kiengednenek egy esetlegesen veszett nyaladzo macskat csak ugy. lenne lehetosegem kivizsgaltatni elkaptam-e mielott megkezdenem az esetlegesen folosleges kezelest?

2019. máj. 25. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Szia! Igen, a nyáladzás is tűnete a veszettség elleni,de az én macskám mindig erősen nyáladzott amikor simogattam,és teljesen egészséges volt. A macska gazdájával kéne beszélned ez ügyben, és a macskát sem ártana "karanténba" zárni meg figyelésre. Megelőzésképpen, ha nincs a macska beoltva veszettség ellen, meg kell kapnod az oltás sorozatot.
2019. máj. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen lehetőség, muszáj megkapnod az oltásokat.
2019. máj. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen jele a nyáladzás de a habzó szájú allaté , ha a macskát simogatod boldog lesz és beindul a nyáltermeles ez természetes de ha megnézed a tüneteket akkor azoknak már egy napon belül jelentkezniük kellett volna , persze az a biztos hg laborba kérsz beutalót ,de általában ma már minden állatot oltanak ellene
2019. máj. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Farmokon, teljesen kinti macskát oltanak? Kizártnak tartom.
2019. máj. 26. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, a veszettség elleni oltási sor azon kevés oltás közé tartozik, aminek komolyabb mellékhatásai lehetnek. Ezért a fertőzésre gyanús állatot kell ilyenkor először megfigyelni 14 napig. Érdemes lenne megkeresni a macska tulajdonosát, és elvinni a cicát állatorvoshoz.
2019. máj. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia. Végül elkezeted adatni az oltásokat? Ha igen, volt tőle problémád?! Nálam is aktuális lenne mert macska harapás ért és műteni kellett.
2019. júl. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!