Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon aggódom egy barátnőmért...

Nagyon aggódom egy barátnőmért, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nemrég ismertem meg, nagyon zárkózott, 20 évesen nincs senkije. A családja levegőnek nézi, barátai se voltak, csak én vagyok. Ezek miatt mindent nekem mond el. Szeretnék segíteni valahogy. Random időközönként ok nélkül elájul, én is láttam már tőle ilyet, pl amikor mesélte, hogy milyen problémái vannak. Épp sírt, átöleltem, aztán nem reagált. Kb 1 perc kellett és magához tért, könyörgött, hogy ne hívjak mentőt. Nagyon megijedtem, aggódom érte. Azt mondta, hogy volt már vizsgálatokon, semmi baja nincs a testének és narkolepsziát is kizárták. Ha ez mentális eredetű lenne, akkor hogyan segíthetnék? Sok problémája van, azt tudom, hogy depressziós és sokszor hamar ideges lesz. Egyszer, mikor átjött hozzám, kicsit egyedül maradt, míg kiugrottam a teszkóba. Mire visszaértem azt hallottam, hogy sikít és kiabál, aztán megnyugodott és csak beszélt. Nekem azt mondta, hogy az ex(pasija) volt itt, és emiatt ijedt meg. Ez a srác viszont 3 hónapja halt meg autóbalesetben(elütötték). Azt mondja, hogy az elájulások már előtte is voltak, de azóta sokszor be is pisil. Ezt nem veszi észre, csak utólag.(Olyankor általában nagyon szomorú, sajnos egyszer nálam el is ájult utána, annyira kikészült.) Hogy segíthetnék neki? Elutasítja a "dilidokikat" azzal, hogy nem őrült. Még szüleivel él, ők semmit se tesznek, de szegény igyekszik is titkolni előttük. Azon kívül, ha rájön a sírógörcs, elkezd nyugtatót enni. Van amikor csak egyet, de olyan is, hogy tizet. Nagyon aggódom, mert nem csak a mentális betegségét nem ismeri be és nem megy orvoshoz, de a nyugtatót túl is szedheti, ha ennyire nem ért hozzá/nem érdekli. Szerintetek mi lehet a problémája? Ha legalább tippelni tudtok, az is segítene nekem, hogy segíthessek, ha már nem megy orvoshoz.

2019. máj. 28. 14:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem a családi háttére és az exbarátjának az elvesztése játszhat itt közben..

Amikor azt mondta hogy az exbarátjával beszélt én két lehetőséget tudnék elképzelni ( nem feltétlen ezek miatt lehet, mert van még több megoldása és ki tudja hogy melyik lehet )

a.) nem tudom mennyire hiszel/hisztek a szellemekben, paranormális dolgokban, de lehet ez az egyik hogy megjelent neki és például el akart búcsúzni

b.) az elvesztését nem dolgozta fel még teljesen (ami ennyi dolog mellett nem csoda) és beképzelheti magának,a tudatalattija így is megpróbálhatja fel dolgozni..

De szerintem azt ne emlísd meg neki/előtte hogy beképzeli, mert ő ugye nem úgy látja és ezzel megbánthatod igen rendesen.


A kérdésed alapján nagyon szeretheted őt, és attól még hogy az exbarátjával lejátszódik benne ez az egész dolog,attól még ő is nagyon szerethet téged, bárhogyan reagál esetleges történésekre.


A pszichológustól persze hogy fél,mert a saját szemszögéből lehet hogy nem látja a helyzet súlyosságát. De a pszichológus nem feltétlenűl "dilidoki" ugye, mert nem csak olyanok mennek hozzá akiknek olyan súlyos szellemi problémájuk van, hanem például ha osztályon belüli bántalmazás van, nincsenek barátaid, szerelmi gondok,pálya orientáció és sok más miatt lehet fordulni hozzájuk.. Ha esetleg ezt mondanád neki vagy valami hasonlót hogy tudathasd vele hogy milyen "kisebb" problémákkal is mennek pszichológushoz..

Mert bárhogy is nézzük ezt csak egy szakemberrel lehetne megoldani úgy igazán.

Lehetséges hogy több évre visszamenőleg egy trauma érte amire ahogy halmozódnak a dolgok úgy egyre súlyosabbak a tünetek..


Az elájulás lehet szervi ok, étkezési zavar (nem tudom hogy étkezik a barátnőd de ez is lehet egy kiváltó ok), de így reagálhatja le a pszichés gondokat is..és ha tényleg elment egy jó orvoshoz, egy pontos kivizsgálásra akkor nagyobb az esélye az utóbbi kettőnek..de nem zárja ki a szervi problémákar hisz egy vizsgálat nem mutathat ki mindent.

És a sírógörcs a depresszióhoz, szorongáshoz kapcsolódhat.


Viszont az tényleg nagyon jó hogy probálod támogatni és szereted..lehet nem mutatja ki de neki is jól esik.


Lehetnek olyan helyzetek amikor már eleged van, de ha tudod kontrolálni az érzéseidet akkor próbálj nem kiabálni vele.

Jusson eszedbe hogy a valódi éne nem ilyen..kifordult magából a gondjai miatt.


Ha tudok esetleg segíteni még valamiben nyugodtan írj, vagy ha történt változás.

Nem tudom mennyit segíthetettem, de remélem hogy megoldódnak a gondjaitok!

2019. máj. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Jaj..és azt elfelejtettem írni (előző válaszoló vagyok), hogy esetleg ha van lehetőség és a barátnőd nyitott lenne rá, akkor a sport is segíthet, az is ha egyedűl menne, vagy ha veled. Meg ami még segíthetne így a sporttal kapcsolatba, az a lovaglás,vagy csak a lovak közelsége.(már ha egy fél órát a közelükben tudna lenni, ha nem is lovagol csak ott van) Valami nagyszerű terápia lehetne..abban az esetben ha nem fél a lovaktól..

De ezek sem azonnali javulást okoznak..hanem rendszeresen kéne csinálni..lehet hogy napok hetek vagy hónapok múlva de ez is egy minimális segítség lehet..

Elsőre lehet elutasítja az egészet..de lehet hogy később beleegyezik..de ne zaklasd ezzel sem mert tőled is eltávolodhat akkor.

2019. máj. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A barátjával sose szakítottak. Én is lány vagyok, nem úgy barátnő. Ráadásul nála fiatalabb, és nem vagyok stabil. Kicsit sem.
2019. máj. 28. 21:32
 4/16 anonim ***** válasza:
Úgy hangzik, hogy nagyon is orvosi segítségre van szüksége. Szerintem a legjobb, amit tehetsz, hogy megpróbálod eloszlatni azt a tévhitét, hogy az orvos az dilidoki, és csak őrültek mennek hozzá. Kérdezd meg, ha neked lenne rá szükséged, akkor őrült lennél-e a szemében.
2019. máj. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
59%
Nyugtatókat honnan veszi, ha nem járt pszichiáternél? Háziorvos felírja marok számra? Kicsit sántít ez a történet.
2019. máj. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem tudod mi a baja? Meghalt a barátja a családja meg nem foglalkozik vele, nincs senkije. Magad írtad le mi a baja.

Alig ismered. Rendes tőled, hogy segíteni akarsz neki, de nem fogod tidni megmenteni ha ő nem látja be, hogy gond van és nem próbál kimaszni belőle. Azért ha 3 hónapja halt meg a barátja akkor túl sokat ne várj. Idő kell, hogy a gyász múljon. Nézd meg milyen nyugtatót szed? Nem mindegy hogy valami homeopátias cuccot amiből megejrt 125öt is mert nincs benne hatóanyag. Vagy frontint? Xanaxot, esetleg rivotrilt. Mert ha ezekből eszik meg 10et akkor nem csoda ha elájul. Pszichés okokból is el lehet ájulni. De azért hanez ulyen gyakran történik akkor eselyes, hozy valami szervi baja is van. Kéne vérnyomást mérni, vércukrot, vérvétel. És utána a háziorvos dönt, hogy kardiológiára esetleg neurológiára ad beutalót. Amíg nincs kizárva minden addig nem lehet kijelenteni, hogy pszichés és a pszichiáter sem megoldás. Előbb az oevosi vonalat kell vegigjárni. Utana pedig egy jó pszichológust keresni akivel beszélgethet, ha nincs mellette senki. Pszichiáter csak felír egy rakás drogot neki. Ami gyászra nem megoldás! Te annyit tudsz tenni, hogy felajanlod elkíséred a háziorvoshoz meg a többi vizsgálatra. Megpróbálid lebeszélni a nyugtatókról és elmagyarázni, hogy sírjon inkább. Mert az egy gyógyító dolog. Segít a lelkén. Ha elnyomja akkor nem jön ki a feszültség. De ez egy hosszú menet lesz, biztos, hogy hónapokon keresztül akarod pátyolgatni napi színten? Csak azért kérdezem mert ez nem könnyű feladat, téged is le fog meríteni. És ha valaki gyászol akkor bem várhatod, hogy vidám legyen hétfőről keddre.

2019. máj. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Bármilyen nyugtatót megeszik amit a szüleinél, nagyszüleinél talál, de az ájulásai nem lehetnek attól, évek óta vannak. Volt vizsgálatokon, mondtam, hogy csak a dilidokit utasítja vissza. A barátja halála óta pisil be. Nagyon gáz, ha mennék vele valahova, hogy kirángassam otthonról(elhívtam moziba) egy vidám filmre, össze pisilte magát az utcán, pedig esküdözött, hogy nem fogja. Azóta ki se mozdul otthonról, pelenkáról hallani se akar.



Annak aki szerint a nyugtató sántít: már a csapból is a xanax meg a rivó folyik, bármelyik ovódás is meg tudná szerezni

2019. jún. 1. 02:29
 8/16 anonim ***** válasza:
Milyen vizsgálatokon volt? Valószínű nem volt elég viusgálaton ha nem találták meg az okát. Ez nem úgy működik hogy elküldenek 1 helyre ott nem találnak semmit és akkor ezzel oké a dolog. Ha elfogadtam volna 7 orvos diagnózisát és nem megyek a 8.hoz akkor már nem élnék. Ez egy ilyen műfaj. Sok dolog okozhat ájulást. Meg kell találni mi az. Az urológiára sem lenne rossz elnéznie. Mert mi van ha a bepisilés sem psziches hanem oka van. Ezzel a lánnyal semmit nem tudsz kezdeni mert ő szemmel láthatólag jól el van így. Elajul, eszi a bogyóit, bepisil és ez így neki rendben van. Téged zavar, nem őt. Ha őt is zavarni fogja akkor lehet majd neki segíteni. Sajnos el kell fogadni ha valakit nem lehet megmenteni önmagától. Addig max meghallgathatod az biztos jólesik neki, ha ban mellette valaki. Amíg bírod cérnával.
2019. jún. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Zavarja, hogy bepisil! Folyton sír miatta. Nem tudom,milyen vizsgálatokon volt, de rengeteg. Minden orvosa szerint pszichés
2019. jún. 1. 15:20
 10/16 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Én úgy gondolom, ha már ezt a részét nézzük a kérdésnek, fontos elővenni azt, hogy mindig bepisil, vagy csak esetenként, mit érez és mit nem, mind pisi szempontból, mint lelkileg. Így lehet egyáltalán arra következtetni, hogy ez egy lelki vagy fizikai dolog e. Azt is meg kell nézni hogy fiatalabb korában volt e ilyen gondja.
2019. jún. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!