Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Véleményeket kérek, hogy...

Véleményeket kérek, hogy szerintetek, a lentebb felsorolt durva panaszaim alapján (olvassátok el végig az egészet, minden részlet fontos) engem pánikbetegség gyötörhet vagy ez valami más?

Figyelt kérdés

Ebben a hónapban, néhány hete kezdődött, hogy a különféle anyagi és magánéleti gondjaim miatt minden napot végig szorongok, nyugtalan vagyok, ideges, kapkodva veszem a levegőt (aminek semmi köze bármiféle fizikai terheléshez, nyugalmi állapotban jelentkezik a nehézlégzés), gombócérzet van a torkomban, nehezített a nyelés, a tarkóm feszül, sokat ver gyorsan a szívem, az állkapcsomat kényszeresen összeszorítva tartom, és gyötörnek a pesszimista gondolatok rendesen. Iszonyú kellemetlen, jóformán egész nap fennálló tünetek ezek. Próbáltam figyelemeltereléssel pl. olvasgatás megnyugtatni magam, de eddig nem sikerült. És ami a legdurvább: főleg estefelé, éjszaka és/vagy hajnalban olyan brutális, erős fulladásos, heves szívdobogásos, végtagzsibbadásos, verejtékezéses, testszerte remegéssel, valamint ujjgörcsökkel, mellkasi nyomásérzettel, forróságérzettel, nehéz fejérzettel (ezt nem tudom jobban meghatározni) és fülsípolással járó rohamok jönnek rám, hogy irtózatosan félek közben, hogy ezúttal végem van, ebbe belehalok. Most éjjel kétszer (!) is elkapott a roham, akkor kezdett enyhülni, amikor odavonszoltam magam az ablakomhoz és erősen elkezdtem beszívni a kinti hűvös levegőt. Utána tudtam pár órát aludni, de amióta ébren vagyok, azóta is folyamatosan érzem azt a hetek óta tartó kellemetlen nyomasztó érzést, ami valószínűleg bármikor átcsaphat az éjjelihez hasonló rohamba. Pokolian félek, hogy mi lesz velem, nagy rettegéssel tölt el az is, hogy mi van hogyha nem idegi alapon, hanem komoly szervi baj miatt érzem magam ilyen nyomorultul. Szerintetek a citromfűtea tudná oldani a szorongásomat, vagy hívjak inkább orvost? Ő megtudná az otthonomban azt állapítani, hogy pánikbetegségem van vagy szervi bajom? Tudna csinálni például EKG-t vagy azt háznál nem lehet? Mit tudna tenni velem? Arra per pillanat képtelen vagyok, hogy kimenjek a házból az orvosi rendelőig. Attól is félek egyébként, hogy esetleg azt mondják, hogy be kell feküdnöm a kórházba, és akkor a magatehetetlen rokonomat magára kéne hagynom. Egyébként eddig az egyetlen diagnosztizált szervi bajom az a gerincferdülés, nagyon remélem az nem okozhat ilyen tüneteket vagy igen?! Ezt a bajomat még középiskolás koromban, tizenéve állapították meg, azóta nem vizsgáltattam meg semmimet, mert nem voltak panaszaim (tudom, hiba volt). A vérnyomásomat néha szoktam mérni, korábban mindig nagyon alacsony volt, és amióta tart ez a folyamatos napközbeni szorongás, azóta se ment fel még eddig túlzottan, az első érték a napokban volt 109, 119 és 122 (nem ebben a sorrendben), a második értékre nem emlékszem konkrétan, hogy mennyi volt, de nem volt magas, a pulzusom meg 60-80 között volt. Amikor egyik nap elkezdődött az az iszonyatos erős roham, akkor az első érték felment 135-re, a második érték normális maradt, a pulzusom felment 88-ra.

Folyamatosan rettegek, már nemcsak az alapgondjaim miatt hanem ezek miatt a furcsa, borzalmas tünetek miatt is. Kibírhatatlan. Az éjjeli rohamok irtózatosak, a nappali, valamivel enyhébb tünetek szintén nagyon megviselnek. Szerintetek mi ez az egész és ti mit tennétek a helyemben?


2019. máj. 28. 15:24
 1/1 anonim ***** válasza:
Már pedig muszáj leszel elmenni orvoshoz, mert neked olyan shintű pánikrohamaid vannak ami olvasva is brutális, hát még átélve. Mondd el ezeket háziorvosnak. Először szoktak csinálni egy kivizsgálást, hogy nincs-e szervi probllámád. Ha rendben vagy, akkor pedig irány a pszichiáter. Valószínűleg gyógyszert os fogsz kapni, nagyon erősen pánikolsz. Ne halaszd, mert megától nem fog helyre jönni.
2019. máj. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!