Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Reggelente hányinger, "savas"b...

Reggelente hányinger, "savas"böfögés, gombóc érzés a torokban. Mi lehet?

Figyelt kérdés

Néhány hete rendbe jöttem alhasi panaszokból, ami miatt nagyon sokat szorongtam, és enyhe formában visszatértek a szorongásos tüneteim (légszomj társaságban, végtag kihűlés, zsibbadás) folyton ellenőrzöm a testi tüneteim és minden nap attól félek, mi bajom lehet.

(Hasi ultrahang, vérkép tökéletes).


2 hete 1 hétig minden reggel 3 cent pálinkát ittam éhgyomorra és nem is ettem órákig (kifejtem majd, h miért), ezt abbahagytam, miután észrevettem, hogy kajálás után 1-2 órával savas a felböfögésem. Mostanra kevésbé érzem, hogy marna, vagy savas lenne, de gyakran van böfögési kényszerem, gyomortartalom jön fel gáz helyett, és hol jobban, hol kevésbé gombócérzés van a torkomban. Elmúlt reggeleken kicsit szorongtam, gombócot éreztem a torkomban és enyhe hányingerem is volt, ami fél 0.25 xanax hatására elmúlt és tudtam aludni nyugodtan tovább.


Beszéltem egy orvos ismerősömmel és egy nőv3rrel is, szerintük átmeneti funkciozavar lehet, azt javasolták a szorongásomat küzdjem le és fogadjam el, hogy egészséges vagyok. Amikor ezeket olvastam máris mintha jobban 3reztem volna magam, de nem tudom eldöteni, hogy stressz eredetű-e a dolog.


Ti mit gondoltok, voltatok már hasonló szituban?



2019. máj. 30. 19:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Nincs semmi bajod. A nem megfelelő táplálkozás miatt savtúltengésed van, vagy refluxod. Étkezz normálisan és szükség esetén szedj savkelkötőt, ezt leszámítva tényleg semmi bajod nincs.
2019. máj. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszod!

Igazából az aggaszt, hogy éhgyomorra is olyan érzésem van, mintha böfögnöm kéne, de nem jön fel gáz, max egy nagyon kevés gyomortartalom a gyomorszájam fölé.

Tegnap estefelé - napközben nagyon jót beszélgettem édesapámmal, és tökre nyugodt voltam, mondhatni jókedvű - kb 90%-osan éreztem magam, nem volt "gombóc" a torkomban, igen jó étvágyam is volt egész este, néha 1-1 kicsit maró böfi, de az se konkrétan savas gyomortartalom volt, hanem inkább gáz, ami után égő érzést éreztem a gyomorszájamnál. Fekvő, előrehajoló helyzetben se történt még olyan,hogy feljött volna a sav, de annyi szar dolgot olvastam erről a reflux dologról, azóta szar kedvem van általánosságban, kattogok, és szorongok, hogy lehet-e valami komolyabb bajom.

2019. máj. 30. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!