Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fájhat fiatalon attól a...

Fájhat fiatalon attól a szivem, hogy folyton figyelgetem?

Figyelt kérdés

A nap szinte minden percében figyelgetem a szívem mióta egyszer benyilalt, és fáj mindennap. Miután elolvastam, hogy a szívprobléma nem baloldalt fáj hanem a szegycsontnál, azóta ott figyelem és ott is kezdtem érezni. Erős szorongásos hónapokon vagyok túl (szintén betegségektől féltem) most ez is rátett egy lapáttal. Már addig fajult a szorongásom, hogy random ilyen félelemérzetek törnek rám és olyankor azthiszem,hogy na most áll le a szívem. Van mikor elalvás előtt történnek ezek a már majdnem pánikok, és 1 pillanatra be is szédülök (mindezt fekve). Lehet, hogy csak túlságosan figyelem magam és közben nincs komolyabb bajom? Amúgy a diszkomfort érzés a mellkasomban szinte folyamatosan megvan baloldalt, de mióta a szegycsontost megtudtam ott is szokott.Kardiológusnál voltam régebb sport miatt,akkor szúrkált mikor kifáradtam, de az uh és ekg is negativ volt,aztmondták tökéletes akkor voltam 15-16.


18F



2019. jún. 3. 20:51
 1/6 A kérdező kommentje:
Nem kávézom, nem fogyasztok energiaitalokat se egyáltalán viszont sajnos dohányzom..
2019. jún. 3. 20:54
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el a háziorvoshoz, ő tud csinálni egy sima négypontos EKG-t. Negatív lesz, és megnyugszol. Lelki alapon az ember elég sok kamu tünetet képes érezni magán, és a szívbetegségnél ráadásul ha szorongsz, akkor megjelenhetnek enyhébb tüneteid, akkor is, ha amúgy egészséges vagy.
2019. jún. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

21 éves vagyok, lány. 16 éves korom óta pánikbeteg voltam, de Mostmár nem úgy jön ki mint régebben. Akkor nagyon stresszeltem ezen. Sajnos front érzékeny vagyok és gyenge a szívem. Ami amiatt van, hogy nem mozogtam semmit. Egész nap feküdtem és max 30 percet tornáztam.


Izgulós, hisztis vagyok. 55 ha alszom 75-80 ha ülök, fekszem és 90-120ha sétálok, lépcsőn megyek stb. Ezen nagyon be szoktam stresszelni mert mindig akkor mértem, ha magas volt. Vettem egy aktivitás mérőt. Az 0-24 méri és végülis nem olyan vészes, mint ahogy gondoltam. Én is dohányzom. Emellett sajnos ha puffadok, nyomja a szívem ami fáj. Olyankor magas a pulzus és azon is stresszelek. Légzésgyakorlak, ha te teheted menj elorvoshoz. Sajnos én nem tudok kardiológushoz menni. Nyugtasd meg magad lehet hipohondria, pánikbetegség, hisztéria, vagy tényleges probléma. Ne feledd, hogy az elme sok mindenre képes!

2019. jún. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
háziorvos, csináljon ekg-t (tisztelet a kivételnek, a legtöbbje nem ért hozzá), ha nála nem tudsz, akkor kardiológiai kivizsgálás a biztonság kedvéért, de a leírt panaszok alapján pszichés problémák vannak a háttérben. ha negatív a kardiológia, akkor ez irányba érdemes tovább menni.
2019. jún. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sztem is ez inkább pszichés probléma a hipochindria felé is hajlik sztem. De azért menj el a házidhoz
2019. jún. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Neked pszichológus kell, nem kardiológus. Eleve ott sántít a dolog, hogy a szív nem fáj. Nem tud olyat, hogy fáj, meg is lehet műteni altatás nélkül, lásd katéter, mert nincs benne érzőideg. A mellhártya, szegycsont, maga a bőr, az izom, ezek tudnak fájni, könnyű összekeverni a mellizom görcsberándulásával.
2019. jún. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!