Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen fájdalomcsillapítót...

Milyen fájdalomcsillapítót lehet ilyenkor szedni?

Figyelt kérdés

Krónikus gastritisre milyen gyomorkímélő recept nélküli fájdalomcsillapítót lehet szedni?

Mármint nem a gyomorgyulladásra, hanem ha más fájdalmam van, akkor milyet érdemes szedni ami kevésbé bántja a gyomrot?


2019. jún. 11. 11:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%

Nekem az Algopyrint ajánlotta az orvosom, hogy az a legkevésbé rossz a gyomornak és a bélrendszernek. De ez vényköteles. Mondjuk nem gond, mert a háziorvossal íratok néha, és nagyon sokáig elég, szerencsére nem gyakran kell használni.

Recept nélkülieket nem ajánlották.

2019. jún. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem minden fájdalomcsillapító ami ér is valamit és nem csak kb egy placebo erejéhez mérhető, az árt a gyomornak.

Inkább orvossal konzultálj ezügyben, mert a te esetedben lehet, hogy ilyenkor kombinált kezelés javasolt, tehát kapsz valami gyomorvédőt is ha fájdalomcsillapítót kéne bevenned.

2019. jún. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Skatebird ***** válasza:

Ha mindenképpen be kell szedni, én novaminsulfon és tilidin(nagyon erős fájdalomra) cseppeket kaptam gyomorfekély mellett(vénykötelesek), viszonylag kíméletesebbek a gyomorhoz.


De amit kívülről is lehet kezelni, onnan érdemes ,pl Flector tapasszal, kenőccsel.


Jobbulást!

2019. jún. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Menstruációs fájdalomra keresem egyébként.

Az orvosomról inkább nem beszélnék, egy beutalót nem ad ki, nemhogy receptet. Így is magánrendelésekre kellett mennem miatta gasztróra...szóval azért is kértem itt segítséget, hátha más is küzd ilyen problémával.

2019. jún. 11. 12:39
 5/11 anonim ***** válasza:
Menj át másik orvoshoz. Szabad orvosválasztás van.
2019. jún. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ha lenne átmentem volna, itt egy háziorvos van.
2019. jún. 11. 12:44
 7/11 anonim ***** válasza:

Falu? Esetleg ha környékbeli városban jársz dolgozni, tanulni, oda nem tudsz átmenni?

Egyébként ne a háziorvostól kérdezd meg, hogy mit szedhetsz, hanem a gasztróstól, akinél voltál. A háziorvos nem biztos, hogy tudja, főleg ha nem is foglalkozik vele, hogy pontosan milyen problémád van.

2019. jún. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Körülményes átmennem. A gasztrós szerint bármit szedhetek, röhejes, hogy mennyi pénzt kifizet az ember a semmiért.:((

Köszönöm a válaszokat!

2019. jún. 11. 12:52
 9/11 anonim ***** válasza:
Gyomorvédővel (proton pumpa gátlóra gondolok) szerintem szinte bármilyet szedhetsz, de nyilván ez orvosi kompetencia, érdemes egyeztetni.
2019. jún. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Protonpumpagátlót nem szedek, mert a gastritis mellett fura módon, de nincsen gyomorsavam, így az csak rontana a helyzetemen.
2019. jún. 14. 10:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!