Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbetegséget hogyan lehet...

Cukorbetegséget hogyan lehet diagnosztizálni?

Figyelt kérdés

Lehet hülye kérdés, hála Istennek nem sokat kell orvoshoz járkálnom (19 éves vagyok), viszont az utóbbi időben több kellemetlen tünetem is van:


- Gyakori homályos látás, viszont nem folyamatosan, hanem időként. Fáradtságra nem tudom fogni, mert kialszom magam, a szemem pedig nem hinném hogy rossz lenne, nem hunyorítok vagy ilyesmi.


- Szinte állandó szomjúságérzet, egész nap tudnék inni (Ez sem a nyári időjáráshoz kötődik)


- Rengeteget eszek, illetve nagy az étvágyam, viszont mégsem hízok, sőt, eléggé vékony vagyok (19 éves srác vagyok, 178 cm, 60kg)


- Elég gyakori vizelési ingerem is van, és ez sem csíp / fáj, illetve eléggé "édeskés" illata van..


- Eléggé fáradékony vagyok, pluszban valahogy nem is fog úgy az agyam mint pl pár évvel ezelőtt, elég hamar eltudok felejteni dolgokat.


A cukorszintem természetesen mértem, étkezés után 1.5 - 2 órával volt 6 körül, reggel, éhgyomorra pedig 5.6.

Érdemes bemennem a háziorvosomhoz? Ha igen, mit mondjak neki? Mégsem kezdhetem úgy, hogy szerintem cukorbeteg vagyok, mivel egyszer elmondta hogy nem szereti ha az ember az internetről diagnosztizálja magát.



2019. jún. 12. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
" mit mondjak neki? " a tüneteidet
2019. jún. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
Nem magas a vércukeod, nem vagy cukorbeteg. Viszont szemészetre menj el.
2019. jún. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
38%

1. Mi tart vissza, hogy bemenjél az első patikába, ahol ingyenesen megmérik a vércukrodat, ha szépen megkéred őket.

2. Mi tart vissza attól, hogy pl. családi büdzséből kigazdálkodjatok egy 4-5 ezer Ft-os vércukormérő készüléket amit az egész família tud használni?

2019. jún. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A WHO diagnosztikai kritériumai szerint a 6 alatti éhgyomri, és a 7.8 alatti 2 órás OGTT a normális. A diabetes ott kezdődik, hogy 7 az éhgyomri, 11.1 az OGTT, ez alatt még csökkent glükóztolerancia van, ami egy diabetes megelőző állapot, de a te értékeid teljesen jók. Ez nem cukorbetegség, de attól még bármi más lehet. Ha elmész orvoshoz, ezeket el tudod neki mondani. Rendelkezésére áll vérkép, labor stb. ami itt most nekünk nincs, csak ezek alapján meg nem lehet diagnózist mondani.
2019. jún. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Történt valami változás azóta? Nekem is ugyanezek a tüneteim, csak én nem mértem meg a cukrom. 19/L
2019. aug. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek? Az édeskés szagú vizelet nem jó. Látogasd meg a háziorvost. A cukorbetegségen kívül még 1001 betegség van.
2019. aug. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!