Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mononukleózis! Kinek mennyi...

Mononukleózis! Kinek mennyi volt a vérében az EBV érték? Volt, aki szedett antibiotikumot is mellette? Ha igen milyet és mik voltak a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Lett valakinek kiütése ,mert antibiotikumot kapott mononukleózis mellé?

2019. jún. 18. 12:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Én kaptam antibiotikumot, mert a körzeti totál félrediagnosztizált. Kiütésem nem lett tőle, viszont rosszul lettem rendesen. Aztán beküldött kórházba a körzeti hepatitisz gyanúval, ott meg csak csodálkozva nézték a leletemet, hogy mi alapján zárta ki a mononukleózist, mikor egyértelműen arra utalnak az értékek.

Eredmény majdnem 3 hetes kórházi tartózkodás, mert a fehérvérsejtszámom lement a béka feneke alá (azt nem tudom, hogy az antibiotikum hozzájárult-e, hogy nem akart visszaállni), és nagy volt a fertőzésveszély, betettek elkülönítőbe is. Fizikailag nem voltam nagyon rosszul, csak a hőemelkedésem nem ment le sokáig.

EBV értékre abszolút nem emlékszem.

2019. jún. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Én is most antibiotikumot szedek, mert mononukleózisin kívül sajnos balterialos felülfertőződésem lett és nem úsztam meg, muszáj volt:/ Elvileg az EBV már lezajlott de nem tudom, ezt hogyan állapították meg, ezért érdekelne, mások vérében mennyi volt az EBV. Mikor a vérvétel készült 3. napja voltam csak beteg.
2019. jún. 18. 13:19
 3/9 A kérdező kommentje:
És esetleg tudod,milyen antibiotikumot kaptál?
2019. jún. 18. 13:20
 4/9 anonim ***** válasza:
Klacidot.
2019. jún. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Jellemzően akkor alakul ki kiütés, ha mononucleosisos beteg amoxicillint vagy ampicillint kap.

[link]

2019. jún. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én azt kaptam, azért félek annyira:/ mondtam a dokinak
2019. jún. 18. 23:27
 7/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
4 hét alatt lezajlik. Antibiotikumon ne csodálkozz, mert mindenkinek azt adnak, ha kell, ha nem. Mononucleosisban másodlagos csak a felülfertőződés, kezdetben AB adás nem indokolt. L
2019. jún. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én kaptam rá antibiotikumot, Aktil-duót hiszen engem is félrediagnosztizáltak. Az egész testemen nagyon durva kiütések voltak, az arcomon is jelentkezett. Aztán a kórházban nem is értették hogy miért pont penicillin tartalmút írt fel.
2019. okt. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sajnálom!! Nekem csak magyon apró, alig látható kiütések lettek, ha attól volt... Elmúlt hamar.
2019. okt. 26. 23:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!