Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van köztetek pánikbeteg?

Van köztetek pánikbeteg?

Figyelt kérdés
Soha nem voltak pszichiátriai problémáim. Tegnap azonban hirtelen rosszul lettem a villamoson. Tünetek: kiszállt belőlem minden erő, remegtem, izzadtam, mint a ló, úgy éreztem hányni fogok és féltem, hogy elájulok. Jellemző volt még a szapora szívdobogás. Ja, és gyomorfájás előzte meg. Kb. fél óráig tartott az egész. Pánik roham lehetett, vagy valami más?

2019. jún. 22. 08:20
 1/2 hosszúhajú ***** válasza:
100%
voltak pánikrohamaim, mint erős szorongásos beteg - nálunk is előfordul. kb így néz ki, nálam még szédülés-szerű, és főleg agyvérzés szerű érzés- de ez egyénenként változó. ha ez volt az eddigi egyetlen, akkor előbb én kizárnám az összes többi lehetőséget, hogy mitől lehet, pl kajamérgezés, ( gyomorfájás, és hányásérzet miatt ) vagy vérnyomás ( szív és ájulásérzet miatt ) meg egyebek.... ha viszont ismétlődne, akkor keresnék segítséget. egy barátomnak életében egyszer fordult elő ilyen pár évvel ezelőtt a metrón - azóta nem. szóval elvileg lehet, csak zárni kell az egyéb fizikai tüneteket, ezért házidokival kezdeném, nehogy már rögtön pszichiátriai gyógyszerekkel tömjenek tele elsőre ( pl engem ) - pláne ha kiderül hogy szervi oka van
2019. jún. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Van és most jobb? Elég meleg van mostanában. Leeshetett a vérnyomásod, lehet keveset ittál vagy elrontottad a gyomrod vagy leesett a vércukrod. Pánikroham is lehetett, de valószínűbb az előzőekből valami. Nekem volt már hasonló pánikrohamtól is, vérnyomás eséstől és vírusos hasmenéstől is. Ha nem ismétlődik meg nem kéne foglalkozni ezzel.
2019. jún. 27. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!