Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Torokfájás! Melyik a legjobb...

Torokfájás! Melyik a legjobb gyógyszer?

Figyelt kérdés

Három napja iszonyúan fáj a torkom, szedek gyulladáscsökkentőt, lázcsillapítót (mert volt lázam is) és strepsilst de SEMMI változás, nagyon fáj.

Melyik a legjobb gyógyszi torokfájásra?

Tudom, hogy egymásnak nem ajánlgatunk gyógyszert,meg nem vagyunk orvosok stb , de tanácstalan vagyok😖☹️

Illetve ha árat írnátok mellé azt megköszönném.

Szép napot!


2019. júl. 1. 11:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem fogsz örülni a valaszomnak, de en a helyedben elmennek orvoshoz, föleg, hogy lazad is Volt! A Strepsils semmire Sem jo, akkor mar inkabb a Tantum Verde, vagy Mebucain. Az elöbb 2.000 ft körül van, utobbi 1.800 körül.
2019. júl. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Torokfájásra az a legjobb gyógyszer, amit az orvos ír fel, mert ő látja, hogy bakteriális eredet, avagy vírusfertőzés okozza a gyulladást.
2019. júl. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha már 3 napja tart és nem lett jobb semmivel sem. akkor orvoshoz kell menni. Ma csak háziorvosi ügyelet van, nincs rendes rendelés a Semmelweis nap miatt. De holnap tudsz menni a saját háziorvosodhoz.

Nekem a Tantum verde szokta leginkább csillapítani. Arra jó, hogy legalább tudják nyelni, enni. De attól sem múlik el, ha komolyabb. Ma a gyógyszertárak sincsenek mind nyitva, csak az ügyeletes gyógyszertárak.

2019. júl. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem akartam leírni, de akkor megteszem.

Annyi van, hogy különböző okok miatt el szeretnék jönni a háziorvosomtól és már egy jó ideje nem is voltam nála.

Ezért gondoltam arra, hogy itt írtok valami jó módszert.

2019. júl. 1. 11:51
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha ennyi idő alatt nem javul, akkor nincs az a házi módszer, amitől jó lesz. Érdemes ilyenkor orvoshoz menni, mert könnyen összeszedhetsz valamilyen felülfertőzést. Aztán még komolyabb gond lesz, mint egyébként lett volna.
2019. júl. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Menj el masik dokihoz es kerd at a papirjaidat!
2019. júl. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ne mergezd magad gyogyszertari mergekkel. Retekcsira hatasanak olvass utana. Gyogyszernek nem az a celja,hogy minel hamarabb gyogyulj,hanem ,hogy minel tovabb tartson es vegyel meg a gyogyszerbol. Harsfamezet vagy akacmezet egyel +propoliszt.
2019. júl. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ, jelenleg jártányi erőm sincs, de holnap elmegyek az orvoshoz.

Én is inkább a természetes dolgokban hiszek, csak ez gyorsabbnak látszott, de ha jobban leszek később elmegyek ide a sarokra a herbáriába venni valamit.

2019. júl. 1. 15:00
 9/11 A kérdező kommentje:

A méztől amúgy dagad a torkom 🙄

Szerintem allergiás vagyok rá, ez kiskoromban derült ki, azóta semmilyen mézet nem eszek.

2019. júl. 1. 15:02
 10/11 A kérdező kommentje:

Na hát ma sikerült elmennem, és kiderült hogy ki kell venni a mandulámat ☹️

Még jó, hogy ti is meg itthon is győzködtek, hogy menjek.

Sajnos nagyon makacs vagyok, de ha kiveszik jobb lesz.

2019. júl. 3. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!