Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tényleg pánikrohamaim vannak?...

Baranyai Máté András kérdése:

Tényleg pánikrohamaim vannak? Másnak is van ilyen tünete?

Figyelt kérdés
Lassan egy éve kezdődött az egész. Vezettem hazafele, és egyszercsak elkapott egy zsibbadó érzés a fejemben. Éreztem hogy valami nem oké. Rá pár percre elkapott egy borzasztó megsemmisülés érzés, zuhanás érzéssel keverve. Odahívtam az utcán és kicsit elmúlt. Utána rá 1 hónapra jött a következő roham. Mellkasi nyomás, fulladás érzés, halálfélelem. Egyből mentem a sürgősségire, ahol Ekg, mellkasröntgen, 2x vérvétel volt, pánikrohamnak diagnosztizálták. Később voltam szívultrahangon, holter ekgn, neurológusnál, minden negatív lett. Azóta előjön hol durvábban hol enyhébben. Néha a szédülő érzésnél nem érzem a pulzusom, utana meg hevesebben ver a szívem. Kivagyok már hogy mindig előjön. Más is tapasztal hasonlót? Köszi

2019. júl. 5. 00:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet panikroham igen. Nekem a gyogyszer segitett.

Okozhatja pajzsmirigy problema is, endokrinologushoz erdemes lenne elmenned. Tortent valami nagy valtozas vagy ert trauma mostanaban?

2019. júl. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A pajzsmirigyem is normál értéken volt a sürgősségin
2019. júl. 5. 10:41
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
Nem betegség, kár az orvoshoz szaladgálni. Segíteni nem lehet rajta, egyetlen segítség, hogy az ember megpróbál ilyenkor nyugodt maradni. A pánikolás csak ront a helyzeten, orvosságok pedig nem segítenek.
2019. júl. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Ez pánikbetegségnek tűnik és nem igaz, hogy nem kell foglalkozni vele. A tünetek rémesen ijesztőek tudnak lenni, senkinek nem kívánom és az nem használ, hogy "nyugodj" meg és hasonlók...

Pszichológushoz érdemes elmenni, hogy felszínre kerüljön, mi okozza.

Mellékesen megjegyzem, hogy nálam fejzsibbadást, zuhanó jellegű, ájulásszerű szédülést és vérnyomás ingadozást, szívritmus zavart alkohol-megvonás okozott, már többször is.

Nem írtad, hogy fogyasztasz-e alkoholt, remélhetőleg nem, de ha mégis, érdemes erre is gondolni.

2019. júl. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem szerencsére, maximum akkor szoktam egy sört amikor erzem hogy jön a roham. Viszont pont a rohamok előtt szoktam rá a cigire, lehet annak is koze van hozzá
2019. júl. 5. 18:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Én pánikbeteg vagyok. Tudok így élni, és dolgozni. Viszont, nehéz. Rémísztőek a tünetek.
2019. júl. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!