Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ránézésre biztosan megtudja...

Ránézésre biztosan megtudja állapítani az orvos, ha vírusos torokgyulladásom van? Egy hónapja tart az állítólagos torokgyulladásom és nem tudom mit csináljak.28F

Figyelt kérdés
Több mint egy hónapja tart és folyamatosan csak azt mondogatja hogy vírusos torokgyulladás . Ezt ráadásul mind abból, hogy belenéz a torkomba és bólogat. Nem tudok ebből kijönni de úgy érzem, hogy ez nem Torokgyulladás hanem talán allergia, mert a szemem is folyik és viszket illetve köhögök, leginkább este ha aludni akarok.. ételalergiám van, nem is egy hanem nagyon sok. Illetve alergiás vagyok többféle mosószerre is. Nyáron általában a szemem nagyon szokott viszketni, ami télen nem jellemző de erre is azt mondta hogy ez is a vírusos torok gyulladás oka . Mit tegyek? Eléggé félek, ugyanis ez Nem akar múlni, már két antibiotikum kúrán vagyok túl és semmit nem hatnak. Refluxom van még, nem lehet hogy az okozza? Rendkívül rettegek attól hogy valami nagyon komoly bajom van. Az olyan szerekre ami közvetlen a nyálkahártyán hat és nem antibiotikum, azokra elég jól reagálok. Fizikailag viszont kitűnő állapotban vagyok. Sportolok.
2019. júl. 7. 08:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Unokatesómnak rexlux miatt maródott fel a torka, már nyelni sem bírt.
2019. júl. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt mondta az orvos hogy nagyon aktív a refluxom erre írt egy másik gyógyszert, ami elvileg jobb mint a Pantoprazol. Hát nekem nem használt semmit sőt, iszonyatosan fájt a gyomrom tőle úgyhogy visszaálltam arra amit a professzor úr írt föl nekem meg régebben .
2019. júl. 7. 09:10
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Felteszem, ez a doki körzeti - általános orvos.

Nos, ennyi idő után, minimum egy torok tenyésztés illene csinálni, nemcsak találomra antibiotikumokkal tömni téged, hogy valamelyik csak jó lesz.

Ha allergiás vagy - és ezt konkrétan tudod is -, akkor azt az jelenti: kivizsgáltak allergiológián, és ennek megfelelő szert adtak. Ha nincs így, akkor ezt pótolni kellene. Amit megállapítanak, hogy érzékeny vagy rá, azokat az ételeket kerülni, de gondolom ez magától értetődik.

A reflux erős savtúltengés, amit visszatörve/felböfögve a torkot, és annak nyálkahártyáját marja, fekélyesíti ki. Számos savlekötő, vagy erre a betegségre használatos gyógyszer létezik. Kerülni kellene a stresszt (ami ugye most, mivel ez a torokgyulladás is fennáll, tehát idegesít, egyszóval sztresszel), kerülni kellene az olyan ételeket, amik nálad savat okoznak.

Nem jelenteném ki ennyire kategórikusan, hogy már most komoly bajod van, de ha így folyik az egész tovább: akkor lehet.


Írod:"Az olyan szerekre ami közvetlen a nyálkahártyán hat és nem antibiotikum, azokra elég jól reagálok."

Vagyis: a torok fertőtlenítő, szopogatós tablettákra jól reagálsz, mondjuk ez épp egybevág a vírusos torokgyulladás kezelésével, de vírusos dologra antibiotikumot nem szoktak adni, mivel azok csak a bacikra hatnak. Talán azért kaptad az antibiotikumot, nehogy szövődmények lépjenek fel? Ezt nem tudom, csak találgatok.Nem mondom, hogy a dokid rosszul kezelt, de - mint írtam: ennyi idő után, legalább egy torokváladék tenyésztés illene...

2019. júl. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Etelallergia tesztek megvannak, de a többi az nincs, viszont egyértelmű ha nyáron van és télen nincs akkor nyilván valami nyáron okozza ... am gondolkodtam , olyan komoly bajom nem lehet, mivel akkor az kihat a a fizikai allapotomra is pl lenne láz, hoemelkedes stb . Azért ha felmarja a reflux a nyalkahartyamat, és beszédek egy olyan gyógyszert ami nyugtatja gyulladást húz le a nyalkahartyan, akkor az ugyan úgy a reflux tünetei is lehetnek ....
2019. júl. 7. 12:00
 5/9 A kérdező kommentje:
Mellesleg az etelallergia tesztek is csak azért vannak meg mert elmentem magánba és 40 ezerért megcsinálták .... gluten élesztő tehén tej. A háziorvos azt mondta nincs értelme vizsgálatnak , mert úgyis csak ugyan azt adna, és felírt ilyen laktóz tablettát, hogy egyem étkezés előtt mikor a laktózra kifuvasos teszten nem reagáltam de a verem úgyis tele volt ellen anyaggal a tejfeherjekre hogy nagyrészt kerültem ezeket
2019. júl. 7. 12:04
 6/9 A kérdező kommentje:
Mellesleg antibiotikumot azért kapunk hogy a gyulladást elmulassza , ne legyen szövődmény ... láz csillapítót nem szabad szedni, vagyis csak nagyon magas láz esetén , ugyanis maga a láz, a magasabb testhőmérsékletünk végez a vírusokkal
2019. júl. 7. 12:11
 7/9 anonim ***** válasza:

Nézd: Kérdeztél, próbáltam segíteni.

((32 év ápolónői gyakorlattal csak nem írtam hülyeséget.))

Ám tüneteid neked vannak, te érzed mi mennyire jó.

Egyáltalán nem kell rám hallgatnod, amit írtam, azok is javaslatok.

Hogy mit fogadsz meg, és mit nem, abból amiket leírtam, igazán rajtad áll.

Bocs, ha úgy érzed, hogy csak belekontárkodtam a dolgaidba.

2019. júl. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem, csak erős volt az a meg nincs nagy bánd de majd lesz . Bejelentkeztem maganba holnapra . Megnézetem. Ott majd megmondják mi a bajom
2019. júl. 7. 13:21
 9/9 A kérdező kommentje:
Baj akart lenni csak a telefon kijavította
2019. júl. 7. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!