Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az alábbi tünetek szerintetek...

Az alábbi tünetek szerintetek milyen betegségre utalnak? Leukémia? (Medrol-ra akarták beállítani)

Figyelt kérdés

Van egy kedves ismerősöm, aki nagyon súlyos betegnek mondja magát.


Amiket elmondott:


- epilepsziás (szinte tünetmentes, rohama nincs, gyógyszerekkel kordában tartják)

- pajzsmirigyproblémája van

- laktózérzékeny

- és...???


A fentieket tudom, azonban ezek a dolgok társulnak hozzá:


- szűrik a vérét Pécsen (ilyenkor kb. 3 napra Szegedről felmegy Pécsre, és egy szállodából jár át a kezelésre a kórházba)

Egy évben kb. 3x kell utaznia, ami ottalvásos, kezelésre járós. Utána pár hét múlva visszamegy, és kiértékelik a vér szűrést. A kezelés után nagyon gyengének érzi magát, valamint nagyon sokat alszik, még a kezelés után egy hétig szintén nagyon sokat. A véréből bizonyos részecskéket szűrnek ki ilyenkor. Nincs veseproblémája (először erre gondoltam, de nem dialízisre jár)

A Medrol nevű gyógyszert akarták neki felírni, amit viszonylag sok mindenre adnak, de ő nem vállalta annak szedését, a mellékhatások miatt.


- idegileg teljesen kikészült, sokszor dühkitörései vannak


-látszólag olyan mégis legtöbbször, mintha semmi baja nem lenne (táncolni, síelni, dolgozni, nyaralni jár)


A medrol miatt gondolok leukémiára és az ún. biológiai terápiás kezelésre.


Egy gyermeket szült, de több nem lehet, mert abba belehalna ő is és a baba is.


- a sugárkezelést és a kemoterápiát kizártnak tartom, hogy ilyesmin részt venne


- a pécsi kezelés után azonnal munkába áll


Ennyi mindent elmondott, de a konkrétumot képtelen elmondani, én pedig már mindent felkutattam, hogy mi lehet ez az egész.

Alapvetően tudom, hogy az ő dolga, és igyekszem tiszteletben tartani (mégha ez most nem is így látszik), de már szinte a felét elmondta, és aki a-t mond, mondjon b-t is, vagy bele se kezdjen.. szóval értitek... ettől függetlenül nagyon sajnálom és szeretnék segíteni, ha tudok, de nagyon nyomaszt, hogy nem jövök rá ez mi lehet.



2019. júl. 7. 11:13
 1/3 anonim ***** válasza:
36%
Medrolt veseproblémákra írják fel, konkrétan veseelégtelenségre. Ezt alátámasztja a dialízis "minden vérszűrés dialízis és kivétel nélkül veseelégtelenséget kezelnek vele". Aztán hogy ennek a sok problémának mi az oka az jó kérdés. Lehet autoimmun betegség is a tünetek inkább illenek rá mint a leukémiára amit nem dialízissel kezelnek hanem kemo és vagy sugárterápiával.
2019. júl. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%
Gondolom autoimmun betegsége van és plazmaferezisre jár. De szerintem ha ő nem akarja elmondani, akkor neked semmi közöd hozzá.
2019. júl. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Miért neked kell ezt kitalálni itt a gyajorin? Elég eszement vállalkozás. Ha sikerül megkeresed itt hozzá a gyógykezelést is? Ha kell meg is műtöd tanácsok alapján. Legyél vele biztosítsd róla, hogy számíthaz rád azzal tudsz segíteni.
2019. júl. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!