Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A magyar gasztroenterológusok...

A magyar gasztroenterológusok ismernek más gyógymódot is a reflux gyógyítására a savcsökkentők felirásán kìvül?

Figyelt kérdés

2019. júl. 7. 11:51
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
74%
Savlekötők rövid távon (mint szódabikarbóna vagy Rennie), szukralfát szintén rövid távon, H2 receptor antagonisták, PPI (utóbbi 2 a savtermelést csökkenti). A PPI a leggyakoribb, ha az nem vált be lehet adni prokinetikumot, ill. egyes esetekben műtét. Mindezek mellett pedig megfelelő diéta, ami nélkül a gyógyszeres kezelés nem sokat ér.
2019. júl. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Köszi,nem ezekből egyiket sem mondták,pedig több gasztroenterológusnál voltam.Amit mondtak államokban a Noacid,magánban meg szintén Noacid,de ott azt mondta,hogy kombináljam Quatamellel+Salvus,Gaviscon.
2019. júl. 7. 16:37
 3/30 A kérdező kommentje:
Köszi,ezekből egyiket sem mondták,pedig több gasztroenterológusnál voltam.Amit mondtak államiban a Noacid,magánban meg szintén Noacid,de ott azt mondta,hogy kombináljam Quatamellel+Salvus,Gaviscon.
2019. júl. 7. 16:40
 4/30 A kérdező kommentje:
A diéta mit jelent pontosan,mit ehetek és mit nem?
2019. júl. 7. 16:41
 5/30 A kérdező kommentje:

Üdv, gasztroenterológus vagy?


Köszi,ezekből egyiket sem mondták amit irtál,pedig több gasztroenterológusnál voltam.Amit mondtak államiban a Noacid,magánban meg szintén Noacid,de ott azt mondta,hogy kombináljam Quatamellel+Salvus,Gaviscon.

Nem tudnom,hogy érdemes-e újabb gasztroenterologushoz elmennem,kiadni 15-20000 ft-ot,azert hogy felirja a Noacidot. Köszi előre is.

2019. júl. 7. 16:55
 6/30 anonim ***** válasza:
Nekem olyan gyógyszerem volt évekkel ezelőtt, ami 6 hónap alatt a gyomorszáj izomzatát visszaállította és azóta rendesen zár.
2019. júl. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Köszi,mi volt az a gyógyszer ami 6 hónap alatt segített?
2019. júl. 7. 17:21
 8/30 anonim ***** válasza:
SAJNOS NEM EMLÉKSZEM A NEVÉRE, DE EGY ORVOSNAK TUDNIA KELL RÓLA.
2019. júl. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
49%
Mivel a gyomorszájat a vegetatív idegrendszer irányítja azt nem lehet visszaállítani. Ezt én is megkérdeztem egy orvostól, finoman szólva kinevetett. Ha ez így lenne nem kellene műteni. A diéta pedig egyéni, ki kell tapasztalni neked mi a rossz és azt hanyagolni. És vigyázz, mert a sok savcsökkentő a végén eltünteti a maradék savadat és akkor jön az égtelen puffadás.
2019. júl. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Létezik gyógyszer, ami helyrehozza a gyomorszáj izomazatát. Tudom, mert szedtem és rendbejöttem. Itopride Supremex a neve.
2019. júl. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!