Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Légembólia? Nem értem!

Légembólia? Nem értem!

Figyelt kérdés

Most akkor ha valaki légembóliát kap (levegő a vérpályában) akkor a következmény és a szövődmény csakis kizárólag a halál?! Vagyis rögtön a tünetek megjelenése (nehéz légzés, szorongás, eszméletvesztés) a megadott mennyiségű levegő bejutása után majd a halál?

Vagy van a légembóliának lappangási ideje, majd szövödményei, amiből kialakulhat más betegség, aminek az oka lehetett maga a légembólia?

Magyarázza el nekem kérem valaki aki ért hozzá, tétel anyagom és nem tudom felfogni!



2019. júl. 10. 16:48
 1/3 anonim ***** válasza:

"Most akkor ha valaki légembóliát kap (levegő a vérpályában) akkor a következmény és a szövődmény csakis kizárólag a halál?!"

Nem. Függ attól, hogy melyik érbe, mennyi levegő jutott. Pl. perifériás vénába 2 ml az semmit nem okoz, nem hogy halált. Többen túléltek már légembóliát, persze van aki belehal.

Itt erről egy jó leírás. Olvasd el, ebből biztosan meg fogod érteni.

[link]

2019. júl. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És hogy ha olyan érbe megy ahol nem csinál nagy galibát, akkor is vannak tüntetei? Vagy észrevétlenül átvészeli a beteg?
2019. júl. 11. 07:02
 3/3 anonim ***** válasza:
Mennyiségtől függ. 1 ml-t nem vesz észre a beteg, de ha rákötöm a kompresszort és percenként 100 ml bemegy, az már komoly bajt csinál. Ezért nem kötjük a beteg vénájához a kompresszort.
2019. júl. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!