Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy gyógyitható a gyomor...

Szunyo37 kérdése:

Hogy gyógyitható a gyomor nyálkahártya gyulladás? Van valakinek tapasztalata, vagy jó tanácsa?

Figyelt kérdés

Gyomortükrözésen voltam most 17.-én. Megállapított diaghozis: K2970 Gasztrutisk.m.n

Nyálkahártya gyuladás.

Szövetaht vettek.

Felírt gyógyszer:pantograzol 1x40 mg



2019. júl. 19. 04:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak az orvos által felirt gyógyszert szedd.


Jobbulast neked, sok embert ismerek, akinek meggyógyult :)

2019. júl. 19. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet az elsőivel nekem szart se ért. Sőt nekem ettől a gyógyszertől csak több savam lett mint volt.

Viszont vannak gyomornyálkahártya védő gyógyszerek porok. Pl Venter ezt lehet inni rá van írva hogyan kell enni. Csak itt fontos hogy pontosan szedd be és várj vele annyit az evés előtt vagy utan amennyit kell.

Illetve diétázni kellene gondolom ebből kiokosítottak. Kerülni a fűszeres nehez cukros ételeket. Kerülni a fornetti bolti fagyasztott árút. Tilos a kávé a kakaó, alkohol. Túlzott tejtermék tojás liszttel vigyázni kell. Húsok közül hal csirke sütés helyett párolás húsokat is párolva. Kerülni kell a zsírban/olajban sült dolgokat pl sült krumpli helyette főtt vagy rizs, zöldségek. Minden cukros italt el kell felejteni és a szénsavasat helyette sok víz. Illetve vigyázni kell a savas gyümölcsökkel.

Ha ezeket nem tartod be akkor a sav csak jobban marja a gyomrod szét szóval nagyon figyelj oda hogy ebben az időszakban semmi mesterségesen elkészített gyors kaját ne fogyassz se ilyen poros dolgokat tasakos leves és társai. Illetve tartsd magad a diétához.

Lehet szedni probiotikumot minden nap az jót tesz a gyomrodnak is. Illetve sokszor kell kicsiket enni nem sokat egyszerre.

Én nem vagyok savcsökkentő párti mert engem rendesen megszívatott 2 év volt mire letudtam vele állni, de lehet neked jobb lesz. Én mással helyettesítettem es diétáztam es sokkal jobb lett.

Neked is jobbulást majd kitapasztalod mit lehet és mit nem.

2019. júl. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Gyomor nyálkahártya végő szerek használatát orvosi konzultáció nélkül nehogy elkezd! Rontják a gyógyszerfelszívódást!


Mundent beszélj meg az orvosoddal!

2019. júl. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!