Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Normális ez az elviselhetetlen...

Normális ez az elviselhetetlen füldugulás?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam fülorrgégén. Bedugult a bal fülem, meg fájt. Diagnózis: középfülgyulladás. Kaptam antibiotikumot (amowill duo), orrcseppezzek mellette. Eltelt a 2. nap is, de nem hogy jobb rosszabb lett. A bal fülem iszonyatosan feszít, mintha végig ki akarna benne egy lufi pukkanni. Alig hallok vele. Igaz szerencsére nem fáj. De elviselhetetlen. Nem tudom a mindennapi dolgaimat végezni, annyira zavar. Van 2 kicsi gyerekem, mikor lesz jobb? Mikor érzem végre a gyógyszer hatását, a javulást?

Azt mondják nem szúrják már fel, annyira elavult dolog. Nekem annyira feszíti, hogy bizony isten hihetetlen, h a gyógyszer majd "megoldja".

Volt valaki hasonló helyzetben? Mikor lett jobb?



2019. júl. 20. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Visszamész és felszúrják vagy magától felszakad. Én visszamennék.
2019. júl. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerencséjére fül-orr-gégész vagyok, kezdjük az elejéről: a középfülgyulladás kialakulásának leggyakoribb okai: szipogás vagy rossz orrfújási teknika. Ilyenkor a középfül megtelik váladékkal, begyullad és feszíti a dobhártyát, ezért nem hall. A rosszhír az, hogy az antibiotikum a szedés első alkalmától számított 1,5-2 nap után kezd el hatni. A fület azért nem szúrjuk már, mert egyrészt az újfajta antibiotikumok képesek a gyulladást és a dugulást teljesen megszüntetni ezért nincs szükség az olyan invazív beavatkozásra mint a dobhártya felszúrása másrészt nem egészséges a dobhártyát szúrni, ugyan a váladék kiürül, de attól még gyulladás megmarad. A középfülgyulladás (az antibiotikum kúra megkezdésétől) általában 1-1,5 hétig tart. A 3 nap után általában enyhül a fájdalom és a dugulás. Addig kitartást és jobbulást.
2019. júl. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kedves választ! Megpróbálok türelmes maradni.😊
2019. júl. 20. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!