Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit jelent az ha egy 1-es...

Mit jelent az ha egy 1-es típusú cukorbetegnek bizsereg a talpa?

Figyelt kérdés

Cukorbetegség

Diabetes

Betegség

Talp



2019. júl. 23. 08:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy jeleznie kell belgyógyásznak. Gombás fertőzés, vízhólyag, fájdalmatlan fekély látható?

A cukrosoknak erre nagyon oda kell figyelnie. Egyik szövődménye a neuropathia. Nagyon durva fertőzéseket lehet kapni, ha nem figyel az ember.

2019. júl. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nincsenek ezek a tünetek, hanem inkább nagyon száraz és repedezett a sarkam...
2019. júl. 23. 13:33
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes pedikűröshöz járnod ez esetben. Plusz kend hidratálóval nyugodtan.
2019. júl. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Neuropátia.

A tartósan magasabb cukorszint esetén a máj a rendelkezésére állü cukrot igyekszik elraktározható energiahordozó formára alakítani. Ezek a zsírok, trigluceridek egy keringésben továbbítható formája, a lipoprotein. (Koleszterin fehérje burokban)


Amikor túl sokáig magasabb a vérszérum cukor szintje, akkor a májunk végtrlem és megállás nélküpi triglicerid termelésne kezd. A tattósan magasabb koleszterin szint mellett az ér falakon is kirakódik koleszterin, ami egészséges eseyben, alacsonyabb koleszterin szint mellett le is oldódik onnan.


Ezzel szemben akinek tsrtósabban magasabb a cukor szint, ott tartós a triglicerid termelés és ez ehyre nsgyobb mértékű koéeszterin kirakódást okoz, tisztulás nélkül az etekben is és testszrrte mindenhol.

Ettől folya,atosan szűkülnek az erek és előbb utóbb kevés lesz a legvékonyabb kapilláris erek által ellátott szövetek és idegek oxigén és vérellátása...

-mindjárt folytatom, de most dolgom akadt-

2019. aug. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az előzőekben leírt dolgok miatt csökken, elsősorban a lábujjakban a szemfenéken a retinában, majd egre kiterjedtebben mindenhol a keringés.


Kb 5 évvel ezelőtt még engem is elég súlyosan érintett a neuropátia, retinopátia, az agyi keringést is kezdte érinteni a keringés korlátozás, mert féloldalassá kezdett válni a szemhéjam. A szívbillentyűm is megvastagodott akkoriban.


írtak nekem még a legelején koleszterin csökkentő sztatint, de azt olyan sokan szidták, állítólagos orvosok, hogy nem mertem szedni, mert kinek higgyen az ember, ha nem a képzett orvosnak..?

Elég nagy kár volt. De legalább kiderült mi ezzel az igazság. Azóta mindenkinek leírom a tapasztalatokat.


Amikor már majdnem megvakultam, majdnem féloldalas és sxtrókos lettem, majdnem szívbillentyű cserére szorultam, majdnem a lábujjaim is megsínylették a dolgot, amikor azt mondtam, nem érdekrl bármut mondanak a koleszterin csökkentő sxtatinról (amit sxedtem az az Atorvasztatin 1x 80mg)


Ennek kb 5 éve amióta ezt szedem. Azóta teljsen elmúlt minfen neuropátiás érzés és akaratlan lábrángások.

Elmúlt a retinopátia, felszívódott a retina ödéma.

rendbe jött a szemhéj féloldalassága is, vagyis rendeződött az agyi keringés.

A szív biélentyű is normál vastagságúnak látszik az ultrshang képen.

A lábamba is visszatért a normál keringés.


Szóval amióta szedem a nagy adag sztatint, azóta minden problémám megszűnt.


Ennek az a hatása, hogy blokkolja az egik máj enzimet, smi a koleszterin termelésért felelős. Ezzel 70%-ban is korlátozhatjuk a szervezet triglicerid túltermelését. Ezzel a másofik körben állítjuk mrg az ér károsodás okát, a tartósan túl sok a tsrtósan hosszú és túlságosan magas triglicerid termelést.


így nem károsodik a keringésünk, elmarafnak az érrendszeri kockázatok.


Viszont itt is lehet kockáxata van

2019. aug. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Írom tovább...


Viszont a koleszterin csökkentő sztatinnak is lehet kockázata.

10-ből 1 ember nem tolerálja a kolesxterin gyógyszeres csökkentését és erre nagyon komoly szövődményekkel, izom széteséssel reagál, ami további vese károsodást okoz a túlságosan sok izom bomlástermék miatt. Akinál izomfájdséom jelentkezik a hatására, annak azonnal abba kell hagynia a szdédét. De ez a gyógysxer leírásában úgyos szerepel. Azt végig kell olvasni és be lell tsryani, ha bármi nem természetes dolog jelentkezik, azonnal jelezni kell az orvosnak a gyógyszer elhagyása mellett.


Viszont akinél semmilyen mellékhatás nem jelentkezik, annak ez a gyógyszer életet menthet, sőt mi több, teljes éleyet jó, szövődményektől mentes életminőséget biztosít.


ez a sokak által szidott sztatin, 10 emberből egy részére lehet áralmas, viszont 9-et egészségben tarthat rendszeres szedése mellett.


Ezeket azért tudom és merem így közreadni, mrt a saját problémáimtól így sikerült teljesen megszabadulni.

Már kb. 5 éve szedem ezt a gyógyszert és azóta teljesen redben vagyok, szövődményektől és neuropátiás érzásektől mentesen élek.


Még 2008-ban derült ki a cukorbetegségem. Azóta kutatom a témakört és 2004 környékén bizonyosodott be, ha a koleszterin szintézist korlátozom, akkor megszűnnek a tünetek és elmúlnak a szövődmébyek is teljesen.

2019. aug. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocsánat, egy évszámban tévedtem a végén, 2014-ben derült ki a koleszterin hatékony csökkentése a megoldás, akkor kezdtem el szedni a 80 mg atorvasztatint, azóta folyamatosan, minden nap szedem.
2019. aug. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!