Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Szerintetek érdemes csomagolás...

Szerintetek érdemes csomagolásmentes boltban vásárolni?

Figyelt kérdés

pl.: bp. ligeti bolt

én még nem voltam és piacra se járok, de szeretnék elkezdeni egy környezettudatosabb életmódot.

hallottam hogy elég drágák ezek a boltok. piacon ugyanazt meg lehet venni olcsóbban? akinek van tapasztalata annak megköszönném a válaszát.:)



2019. aug. 23. 15:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Facebookon jobban tudnának segíteni a "Háztartásom hulladék nélkül" csoportban. Ott rengetegen vásárolnak csom.mentes boltban.
2019. aug. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Szia. Én voltam már náluk. Nem tudom egyébként most az árakat, de mivel nekünk nincsen az sem közel, sem a piac ezért csak vászon zsákokat és ilyen alap dolgokat vettünk ott. Luffát, mosogatókefét egyelőre. De szerintem ott veszek majd néhány száraz alapanyagot, tésztàt,takarítószereket, lencsét,stb. Havonta maximum két alkalommal mennék oda. Úgyhogy a mindennapi zöldség és gyümölcs adagunkat a közeli Spárba és Lidlben vesszük saját zsákba. Lehet, nem ez a leghelyesebb eljárás, de nekünk így hatékony. Mondom ezt úgy, hogy nem is olyan régen kezdtünk jobban odafigyelni.
2019. aug. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én kb. másfél évtizede figyelek oda nagyon a csomagolásmentességre, mert akkor volt szerencsém meglátni, hogyan kezelik a hulladékot (a szelektívet és a vegyeset) az EU-ban, és nagyon tragikusnak gondoltam, úgyhogy onnantól nagyon odafigyelek, hogy ne vásároljak fölös csomagolóanyagot. Viszont ez a csomagolásmentes bolt egy új dolog ehhez képest, ma már akkora rutinom van, hogy csomagolásmentesen vásároljak normál boltokban is, hogy a legtöbb dologért külön nem kell elmennem az ilyen spéci boltokba. Én Sparban, ALDIban, meg piacon végzem a bevásárlásaim, illetve sok terméket neten rendelek, pl. nagy kiszerelésű (5L) mosogatószert, tisztítószert, ezek egyben környezetbarát összetételű szerek is. A piacon már a kofa megvárja, amíg előkotrom a vászonzsákjaimat, tudja hogy nem kérek nejlont. Sparban önkiszolgáló kasszánál fizetek, de a pénztáraknál is teljes természetességgel kezelik a vászonzsákokat, pedig nem látszik, hogy mi van bennük. Ma már lehet átlátszó (hálós anyagú) zsákokat is kapni a Sparban, amin külön hely van az árcédulának, szóval lassan a normál üzletek is elkezdik ezt hivatalosan is támogatni. (Csak mondjuk a hálós zsák is műszálas, amiből egyszer mikroműanyag lesz.) Egyébként nekem amióta megengedhetem magamnak, sokkal fontosabb az élelmiszerek jó minősége, mint az áruk, úgyhogy nem azért megyek a piacra sem, mert az olcsóbb lenne. Ég és föld a különbség egy kiskertben, vegyszerek nélkül, jó táptalajban nevelt növény és a tömegtermelt növény között. Nem csak tápanyagtartalomra, de ízre, illatra is. A piacon is külön vadászni kell már az ilyet, vagy az ember mehet a biopiacra, de az aztán tényleg drága.
2019. szept. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy régi kérdés, de hátha:)

Utolsó válaszoló, tudsz esetleg tippeket adni, hogy a sima boltokban mire érdemes figyelni, mik a bevált "trükkjeid"? Csomagolásmentes bolt sajnos nincsen a közelemben, jó lenne viszont odafigyelni erre, és bár úgy érzem, jó úton haladok, mindig jól jön néhány tipp olyanoktól, akik már régebb óta ezt az ösvényt tapossák.

2021. ápr. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mit értesz trükk alatt. Igazából nem is nagyon tudom már, hogy milyen csomagolási trendek vannak mostanában, mert valahogy már kiszelektálja az agyam a vállalhatatlan csomagolásokat. :D Ami még jobb csomagolóanyag, az az üveg, mert azt tényleg jól újra lehet hasznosítani, egyrészt a zárható üvegeket már ilyen formában is, pl. piacon sok árus örömmel veszi át, másrészt meg ha rendesen vissza van gyűjtve - tehát üveggyűjtőben elhelyezve (ideálisan színek szerint) - akkor jól beolvasztható. Igaz, hogy ez utóbbi sajnos nem a leggazdaságosabb, gondolj bele, hogy egyetlen használatra legyártanak egy egyébként örökéletű tárgyat, aztán összetörik, beolvasztják stb. A kombinált anyagok - mint amilyen a tetrapak üdítős/tejesdoboz kifejezetten katasztrofális. Bár szelektíven gyűjthető, de a feldolgozása horror, hiszen szét kell választani az egybepréselt papír/műanyag/fém rétegeket vagy mehet az egész töltelékanyagnak és egy új tetrapak dobozhoz új papír, műanyag és fém rétegeket kell előállítani és ismét összepréselni. Akkor vannak azok a termékek, amiket korábban szerettem, de egy idő után már a csomagolása miatt nem vettem meg. Vannak édességek pl., amik legalább háromszor be vannak fóliázva. Általában olasz termékekről van szó. Egyesével becsomagolva, aztán pár darab egy papírtálcára helyezve megint becsomagolva, végül több papírtálcás adag egy nagyobb kiszerelésbe összecsomagolva. Na ez a vicc kategória a 21. században. Vagy a piramis filteres teák szintén, mert ezek műanyaghálóban vannak, arról nem is beszélve, hogy még a doboz is fóliázott. Ez valahol a kapszulás kávéval versenyez, bár azt nehéz fölülmúlni. Tisztelet a komposztálható kávékapszuláknak. Amikor bejött ez a divatba, komolyan örültem neki, hogy nem kávézok. :D

Akkor kerülöm az olyan csomagolásokat, ahol a csomagolás mindenképpen szennyeződik a termék által. Persze időnként meg kell ezeket is venni és olyankor azon tűnődöm, hogy vajon mi a kisebb környezeti ártalom: lemosni a vaj papírját mosószerrel, hogy kidobhassam a szelektívbe, vagy nem mosogatni csak kidobni a kommunálisba. Amit nagyon nem szabad megvenni, az a polisztirol tálcás cucc, mert sajna a polisztirolhabot a kommunálisba kell dobni, nem gyűjtik vissza műanyagként. Meg a műanyag dobozos tojás meg annak a példája, hogy lehet választani, van papírdobozos tojás is, akkor minek vegyek műanyagot. Persze a legjobb a tojásos doboz újratöltése a piacon.

2021. ápr. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Köszönöm a gyors és részletes választ!

Nagyon jókat mondtál, a tetrapak csomagolásról például nem tudtam ezt.

Az édességekkel én is ezt tapasztalom, cukorkák, csokoládék, egyesével becsomagolva a csomagoláson belül...

Kapszulás kávéval nekem sincs dolgom, piramis filteres teát viszont lehet, hogy már vettem, erre mostantól figyelek.

A polisztirol tálcát nem tudtam, ez is új infó volt, köszönöm. A tojást szerencsére helyi termelőtől, nagy kiszerelésben papír tálcán tudjuk beszerezni, ha pedig minden jól megy, hamarosan már a sajátot esszük:)

2021. ápr. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Van egy jó vezérlőelv ebben, mégpedig a "fajlagos felület" fogalma. A kisebb dolgoknak nagyobb az összfelületük, mint a nagyobbaknak. Tehát 5 liter űrtartalmú edénynek kisebb a felülete, mint 5 db 1 literes edény felülete összeadva. Ez szól a nagyobb kiszerelésű dolgok mellett. Ami nem azt jelenti, hogy egyszerre sok kicsit veszek, hanem egy nagyot, amin összességében kevesebb a csomagolóanyag.

Az se ösztökél nagyon vásárlásra, ha sok levegő van becsomagolva. Pl. 200 grammnyi salátalevél egy műanyag dobozban és az még befóliázva... besírok az ilyeneken. Hasonlóak a pufi védőgázas csomagolások - pl. chipsek esetében. Levegő - jó sok műanyagban. Plusz még zsíros is lesz tőle a zacskó, tehát mosni kell a szelektíven gyűjtés előtt. De kb. ugyanez a kategória a palackozott víz. Egy kb ingyen hozzáférhető dolog jó sok műanyagban. Nem tudom, hogy fogyasztói azt gondolják, hogy valami bajuk esne a csapvíztől, de ez már önmagában nonszensz, mert nagyvárosban élek és maga a városi életforma már önmagában egy egészségügyi kockázat, sokkal összetettebb és valósabb, mint a(z egyébként országszerte elég jó minőségű) rétegvizek.

2021. ápr. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!