Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Vega, vegán: mi a különbség?

Vega, vegán: mi a különbség?

Figyelt kérdés
Nem eszek semmilyen állati eredetű terméket, ( húst, tejterméket, tojást ) viszont az itthoniak igen és ugyanazt a lábast, tányért, evőeszközöket használom. Akkor mi is vagyok? :D

2019. aug. 25. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:
37%
Mint a római katolikus és a hit gyülekezetes hívek között.
2019. aug. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a vegánok, akiknek a családja más étrenden van, nem csinálnak ebből ügyet. Ettől még nyugodtan hívhatod magad vegánnak, ha ez neked annyira fontos.
2019. aug. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
A vegán egy életforma, elhivatottság, döntés. Nem vagy allergiás a húsra. Gluténérzékenyeknél fontos hogy külön használjanak eszközöket.
2019. aug. 26. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Vega:csak húst nem eszik, tejet/tojást/sajtot igen.

Vegán:semmilyen állati eredetű dolgot nem eszik.


Te vegán vagy. A lábasok, evőeszközök nem rosszak, hisz úgyis elvannak mosva :)

2019. szept. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szeretem az ilyen "tudatlan" vegánokat. :D (Nem sértésnek szánom, csak kicsit vicces számomra.)


Én vegetáriánus vagyok: tejet, tojást, mézet fogyasztok, viszont csak azokat a bőr, gyapjú és selyem termékeket viselem, amelyeket még az életmódváltás előtt vásároltam.


Te, mivel nem fogyasztasz állati eredetűt (vagy nem tudsz róla - mert rengeteg ételszínezék tetűből, lárvából készül, amit névként ugye nem tüntetnek fel a csomagoláson [egyébként E120]), így vegán vagy. Az lényegtelen, hogy a családod miben készíti az ételt, és hogy Te használod-e őket, mivel azok remélhetőleg normálisan el vannak mosva.


Abban az esetben viszont, ha netán viselsz állati eredetű terméket (amit nem említettél), akkor álszent vegán vagy. :)


Egyébként, ha érdekel, a tehén ad tejet akkor is, ha nincs borjú és a tyúk is tojik olyan tojást, ami nincs megtermékenyülve. Ráadásul ezeket úgy is be lehet szerezni, hogy az állatot nem kihasználod, hanem szereted. Én is arra törekszem, hogy saját tehenem legyen és tyúkom, amik mind végelgyengülésben halnak majd meg. A gazdálkodást lehet másképp is folytatni, nem csak a "bevett" falusi módon, hanem szeretetben.

2020. okt. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!