Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Régen WC-papír helyett mit...

Régen WC-papír helyett mit használtak?

Figyelt kérdés

2019. okt. 6. 19:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
semmi, újság, lapulevél, de főleg semmit.
2019. okt. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Újság
2019. okt. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
akkor nem volt így szaguk?
2019. okt. 6. 19:14
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
A rómaiak például szivacsot használtak, tengeri szivacsot. De nem volt ám mindenkinek sajátja, csak közös volt, úgy kell elképzelni mint ma a WC kefét.
2019. okt. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Kínában a 2. századtól papírt használtak, az ókori görögök követ vagy agyagot használtak. A rómaiak közös szivacsot vagy lekerekített kerámiát használtak.

Más helyeken ami a kezük ügyébe akadt, bot levél, kukorica csutka, újságpapír stb. . Víz közelében élők a vízben végezték a dolgukat és ott ugye ki is volt mosva.


[link]

2019. okt. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja és még a mai napig is vannak olyan helyek ahol a bal kezüket használják és azt egy vödör vízben leöblítik.

Azokban az országokban ezért nem veszik jó néven, hogy bal kézzel intesz nekik.

2019. okt. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Újságpapírt, jól összegyűrögetve, hogy kissé megpuhuljon.
2019. okt. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Idős néni ismerősöm (már nem él) nedves rongyot használt, amit utána mindig kimosott.
2019. okt. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%

Újságot :)

Néhol még ma is divat, bár a fényesebb magazinok nem túl jók erre a célra, inkább a hagyományos újság.

Még régebben pedig rongyot, erődben leveleket.

2019. okt. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
41%

Ezen már Én is sokat csodálkoztam. Hogy mi volt a papír, a fogkefe, a gyógyszerek előtt? Szerintem ezek összefüggésben vannak a tartósítószerekkel, tartósítási eljárásokkal. Mert régen nem ettek tartósított élelmiszereket, ezért az emberek emésztése tökéletes volt. Nem kenődött a szar mindenhova, és nem is volt bűzös.

Mikor megszületett kislányom, és ennek már 50 éve, mikor látogatóba mentünk egy rokonhoz, megkérdezte, hogy a picit is hozzátok? Jajj de jó, lesz egy kis kakiszag! Sokat változott a világ! A mai csecsemők már olyan bűzöset kakilnak, hogy az eldobható pelenkát is nejlonzacskóba kell csomagolni, hogy a kukába se legyen szaga. Én anyámtól 12 évesen kaptam az első fogkefémet. Ma a gyerek úgy jön a világra, hogy már rohadnak a fogai, bűz jön a torkából. Ha levezetjük a folyamatokat, ezért a romlásért egyértelmű, hogy a tartósítószeres élelmiszerek a felelős!

2019. okt. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!