Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Bio életmód

A kérdés

Réz kancsóban tisztított víz?

Tudom hogy régen gyakran ittak réz kancsóban állni hagyott vizet. Valóban egészséges ilyen vizet inni? Találtam itthon egy nagy kancsót és gondoltam kipróbálom. Picit más íze van a víznek benne. Hosszú távon fogyasztva nem lehet káros?

okt. 25. 14:39  Privát üzenet  

A válaszok
Elöször is nem tudom, honnan szeded ezt a infót, de réz edényben nem tároltak semmit, ugyanis a rézböl mérgezö vegyületek oldódhatnak ki - szóval egészségesnek semmi esetre sem nevezném.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont okt. 25. 15:02 Privát üzenet

Első, a Grünspan mérgező, a réz nem. Sőt, általában rézhiánya van az embereknek. Sajtkészítéshez, lekvár főzéshez egyaránt réz fazekat használnak.

Kérdező, biztosan vörösréz a kancsó?

A válasz 53%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont okt. 25. 15:17 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

[link]

Pontosan ilyen kancsóról van szó, gondolom vörös réz.

# 3/4Időpont okt. 26. 00:24 Privát üzenet
"Állott vizet sose igyál, mert nem tudhatod, hogy milyen baktériumok tenyésznek benn" Mondta ezt öregapám, anno mikor még a kútból húztuk a vizet. Minden nap friss vizet kellett húzni. Én a döntést a szervezetemre bízom. Iszok egy kortyot, és ha fura íze van akkor ki is köpöm. Az embernek azért vannak ízlelőbimbói hogy a rosszat ki tudja szűrni.

A válaszíró 42%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont okt. 31. 19:07 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Van Budapesten olyan olt, ahol lehet tisztított vizet csapolni saját üveg palackba? (Korrekt áron)
Aki használ desztiállókészüléket kérem írja meg, hogy kb. mennyi költsége van a gépen kívül havonta (áramszámla+szűrőcsere+minden más)?
Melyik zuhanyszűrő a jobb? Coolpex vagy Purepro?
Hol lehet venni tisztitott vizet Sz. Fehervaron?
Csapvizet igyunk, vagy tisztított vizet?
Zuhanyszűrő? Melyik a legjobb zuhanyszűrő szerintetek, melyiket próbáltátok, mik a tapasztalataitok?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Bio életmód rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!