Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Réz kancsóban tisztított víz?

Réz kancsóban tisztított víz?

Figyelt kérdés
Tudom hogy régen gyakran ittak réz kancsóban állni hagyott vizet. Valóban egészséges ilyen vizet inni? Találtam itthon egy nagy kancsót és gondoltam kipróbálom. Picit más íze van a víznek benne. Hosszú távon fogyasztva nem lehet káros?
2019. okt. 25. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Elöször is nem tudom, honnan szeded ezt a infót, de réz edényben nem tároltak semmit, ugyanis a rézböl mérgezö vegyületek oldódhatnak ki - szóval egészségesnek semmi esetre sem nevezném.
2019. okt. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%

Első, a Grünspan mérgező, a réz nem. Sőt, általában rézhiánya van az embereknek. Sajtkészítéshez, lekvár főzéshez egyaránt réz fazekat használnak.

Kérdező, biztosan vörösréz a kancsó?

2019. okt. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

[link]

Pontosan ilyen kancsóról van szó, gondolom vörös réz.

2019. okt. 26. 00:24
 4/4 anonim ***** válasza:
"Állott vizet sose igyál, mert nem tudhatod, hogy milyen baktériumok tenyésznek benn" Mondta ezt öregapám, anno mikor még a kútból húztuk a vizet. Minden nap friss vizet kellett húzni. Én a döntést a szervezetemre bízom. Iszok egy kortyot, és ha fura íze van akkor ki is köpöm. Az embernek azért vannak ízlelőbimbói hogy a rosszat ki tudja szűrni.
2019. okt. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!