Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Tiszta víz fogyasztásával...

Tiszta víz fogyasztásával kapcsolatban. Melyik reverz ozmózis, öt szűrős víztisztítót ajánljátok, melyik most a legjobb, miért?

Figyelt kérdés
Víztisztító vásárlás előtt állok. Pl. van olyan, amelyik BPA mentes?

2019. dec. 1. 21:15
1 2
 1/16 Ypszilon1980 ***** válasza:

Márhogy mi BPA mentes?

A víztisztító engem is érdekelne melyik a legjobb.

2019. dec. 2. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Azok az alkatrészek, amelyek érintkeznek a vízzel.
2019. dec. 2. 09:11
 3/16 anonim válasza:
Mi az a BPA?
2019. dec. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

[link]


"Az elmúlt években több mint száz tudományos jelentés bizonyította, hogy a BpA több egészségügyi problémáért felel.[6] A BpA kitettség tudományos kutatások alapján felelőssé tehető rákos megbetegedésekért (prosztata- és mellrák), cukorbetegség kialakulásáért, pajzsmirigy-zavarokért, szívbetegségekért, asztmáért, pajzsmirigy rendellenességekért, továbbá hormonális zavarokért, mint például korai serdülésért, elhízásért, meddőségért, emellett születési rendellenességekért, az agyi fejlődés rendellenességeiért és viselkedési zavarokért. Ezen hatások gyakorlatilag mind a BpA hormonkárorsító hatásaival hozható összefüggésbe. Vizsgálatok szerint a BpA már alacsony koncentrációban is magas kockázatot jelenthet.[7] Egy 2004-es vizsgálat a BpA mint hormonháztartást zavaró anyag, valamint nőknél előforduló petefészek-diszfunkciók és elhízás között keresett kapcsolatot. A vizsgálatba bevont nők vérszérumában minden esetben kimutatták a BpA-t, azonban azoknál a túlsúlyos és normál súlyú nőknél, akik policisztás ovárium szindrómában (PCOS) szenvedtek, valamint a normál menstruációs ciklusú elhízott nőknél szignifikánsan magasabb volt a vegyület koncentrációja, mint a nem túlsúlyos, normál ciklusúaknál. Minden esetben szignifikáns pozitív összefüggést találtak a vérszérum BpA szintje, valamint a teljes tesztoszteron, szabad tesztoszteron, androszténdion (férfi nemi hormon) és DHEAS (dehidroepiandroszterin-szulfát, mely az androgén és ösztrogén hormonok előanyaga) koncentrációja között.[8]


Az anyag veszélyessége abban rejlik, hogy nem látványosan és gyorsan hat, hanem lassan és folyamatosan fejti ki mérgező hatását, amelynek következményei csak később jelentkeznek.


A jelentős kockázatok miatt az Európai Unió 2011 júniusától betiltotta a BpA-t tartalmazó műanyag cumisüvegek forgalmazását. 2017-től felkerült a különös aggodalomra okot adó anyagok listájára szaporodási képességeket károsító és hormonkárosító hatása miatt."

2019. dec. 2. 13:26
 5/16 A kérdező kommentje:
Itt le van az írva, hogy pl. a tartály miből van: [link]
2019. dec. 2. 13:46
 6/16 A kérdező kommentje:

Itt állítólag a szűrők bpa mentesek:


[link]



"Az Ecosoft szűrők első osztályú BPA mentes, élelmiszeripari minőségű műanyagból készülnek! Gyártás során biszfenolt nem használnak, összetételük összhangban van az élelmiszerekkel való érintkezéshez használt termékekre vonatkozó uniós irányelvvel."


De a szűrő tartója is az vajon?

2019. dec. 2. 14:01
 7/16 anonim ***** válasza:

A fordított ozmózisos szűrők esetében ennek szerintem nincs jelentősége. Mert a víz ami átmegy a szűrőn annyira tiszta, hogy elfér benne némi szennyeződés, ami utólag a tartályból és annak membránjából oldódhat ki, valamint a tartályt és a csapot összekötő csőből. De szerintem ezek már olyan műanyagból készülnek, amik be vannak vizsgálva. A másik dolog meg, hogy olyan kis felülettel érintkeznek a szűrt vízzel, hogy ha az első 5-10 liter vízben oldódik valami is, azután már nem fog.

Én két hónapja szereltem fel egy ilyen szúrórendszert. Az aggályom nekem abban állt, hogy a szennyvíz az csaknem az ötszöröse a tartály úrtartamának. Azért szidtam a tervezőt, mert a három lépcsőben megszűrt vizet egyszerűen csak elfolyatja a lefolyóba. Pedig az is használható még minden félére! Úgy oldottam meg, hogy ideglenesen a fürdőkádba gyűjtöm, virágokat öntözünk, és fürdésre mosakodásra használjuk.

2019. dec. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Nekünk 2006. óta van fordított ozmózissal (+ szűrőkkel) működő víztisztítónk, de most bekrepált és még nem döntöttük el azt, hogy javíttatjuk + szűrőcseréket csinálunk vagy veszünk egy újat.


Akkoriban, amikor mi ezt vettük, még nem volt olyan hatalmas választék Magyarországon a víztisztítókból, legalábbis én csak néhányról hallottam akkoriban. Most viszont rengeteg márka van!


Lehet, hogy akkor majd néhány forgalmazóval veszem fel a kapcsolatot, ha itt nem kapok választ a kérdéseimre.


Amúgy azt mi is észrevettük, hogy az eredeti összeállítás szerint rengeteg víz menne a lefolyóba, mi a helyzetet úgy oldottuk meg, hogy egy vödörbe megy a másik adag víz és azt is hasznosítjuk. (Nálunk ez megoldható, de nem mindenhol.)


Hajlok arra, hogy új legyen véve, mert több helyen is olvastam, hogy 10 évet emlegettek a forgalmazók, a mi gépünk pedig ezt már túlteljesítette.


Minden egyéb meglátás a témával kapcsolatban még jöhet!

2019. dec. 2. 17:32
 9/16 anonim ***** válasza:

Szerintem, az első három szűrőházat felesleges cserélni, ha nem használódtak el, tehát szerelhető. Csak a betéteket. Az ozmózis szűrőházzal ugyan ez a helyzet, és az áteresztő szelepet is csak akkor, ha már annyira beszűkült, hogy nagyon kevés vizet ereszt át. Tehát a berendezést csak akkor kell cserélni ha szerelhetetlen. Nem tudom még, hogy ezek a műanyagok meddig bírják, de a lefolyó szifonjai amik pvc ből vannak, és maga a pvc cső is elöregszik néhány év, évtized után. Valóban nincs ennek még akkora múltja, hogy erre valaki is képes lenne választ adni.

Mondjuk a tartály az már neccesebb, mert abban ha a membrán átlyukad, akkor a berendezés nem úgy működik ahogy kéne. Egy tartályt érdemes beszerezni tartalékba, ha épp ünnepek között romlana el. Mert az ugye javíthatatlan, nem cserélhető benne a membrán. De ahogy néztem, 10 ezer körül már lehet rendelni, és ahogy ez a szűrőrendszer terjed, évről évre olcsóbb. Nem tudom, Te mennyiért vetted annak idején, de én nagyon megjártam vele, mert 80 ezret fizettem a 49 ezer forintosért. Maga a berendezés tökéletes, bár két hónap alatt ezt még nem egészen tudhatom, de idáig problémamentesen szűri a vizet, és végre Én is képes vagyok vizet inni. Nem beszélve a cukorról, amit a teámba, kávémba pazaroltam 3-4 évtizede, mert idáig 3 evőkanál cukor kellett a pohár teámba, de a szűrt vízbe csak egyetlen kanálnyi kell. És nem ég a torkom, nyelőcsövem, ha tiszta vizet iszom. Én életemben nem fogyasztottam el összesen tíz liter vizet. Most meg, amióta ez van, már tisztán is megiszom.

Forgalmazók szaporodnak mint nyúl. De minden berendezés "madein tajwan" nekem az a meglátásom, hogy azt kell megvenni amelyik olcsóbb.

Remélem tudtam segíteni a választásban!

2019. dec. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
...és ezek mindegyike a klórt is szűri?
2019. dec. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!