Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Az ásványvizek egészségesek?

Az ásványvizek egészségesek?

Figyelt kérdés
2007. febr. 16. 14:13
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Nem teljesen! Van előnye, pl. hogy nincs klóríz és egyéb szennyeződések benne, mint a csapvíznél, viszont az ásványvizekben élettelen ásványi sók vannak, amit szervezetünk csak részben tud feldolgozni. A másik fele lerakódik sejtjeinkben, ezáltal növelve a vesekő, epekő, fogkő és érelmeszesedés kialakulásának kockázatát.
2007. febr. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem bízok az összetétel hitelességében.Víztisztítót használok.
2007. júl. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
érdemes őket váltogatni,mert mindegyiknek más az ásványianyagtartalma
2007. szept. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

az embernek alapvetően nincs szüksége ásványvízre. normál, vegyes táplálkozás esetén bejut a szükséges ásványianyag. a vélemények megoszlanak, hogy egészséges-e "feleslegesen" a bevitt ásványok? találkoztam pro-kontra. én arra azért figyelek, hogy alacsony ásványianyagtartalmú vizet vegyek.

különböző diéták és betegségek egyéni elbírálás tárgyát kell képezzék!

:)

2007. okt. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Az eSpring kapcsán olvastam egy ANTSZ jelentést, hogy a csapvizet még mindig jobban ajánlják, mint az ásványvizet. Az ásványvizekkel az a baj, hogy az emberi szervezet a felszíni vizekhez van hozzászokva, az ásványvíz meg mélyről tör elő, teljesen más ásványi anyag aránnyal és/vagy összetétellel, mint amire szükségünk lenne, ráadásul rengeteget állnak a palackokban és el is kezdhetik kioldani a palackból az összetevőket. Úgyhogy ajánlom a csapvizet és ajánlok hozzá egy víztisztítót is! :)
2008. dec. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. Férjem műanyagszakirányú mérnök, és azt állítja, hogy olyan anyagú palackba (BPA- Bisphenol-A) töltik a vizet, ami kb. 40-50°C (kb. ez a szállítási hőmérséklet) környékén elkezd kioldódni. Minimálisan ugyan, de oldódnak. (Ez azért baj, mert sajnos ez az anyag rákot okozhat.) Kérdeztem tőle, akkor miért nem töltik más anyagösszetételűbe, erre azt választolta azért, mert ez a műanyag az, amit könnyű formálni, a többi nem alkalmas rá.
2009. szept. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én már nem tudom kinek higgyek :o Mondjuk mi kútvizet iszunk (volt vizsgálva), no meg teát.
2009. nov. 30. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én szoktam is érezni enyhén a műanyag szagot és ízt a vizen, pedig nem szénsavas.
2010. jún. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A szintetikus műanyag befolyásolja a hormontermelést.
2010. jún. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A községünktől nem messze van egy forrás, ahol nagyon finom, hideg víz folyik :) Mindenki oda jár vízért, és az egész falu azt issza. Ez a víz egészségesebb lehet, mintha csapvizet innánk?
2012. aug. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!