Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Igaz, hogy C-vitaminból nem...

Igaz, hogy C-vitaminból nem érdemes többet bevenni egyszerre 300 mg-nál?

Figyelt kérdés

Volt biológia tanárom említette.

Ha igaz lenne, akkor nem értem, hogy miért vannak 1500 mg-os kapszulák is.

Olyasmit mondott, hogy 3 óránként érdemes bevenni 300/400 mg-ot, nem egyszerre, mert a többit úgy is "kipisilod".



2020. jan. 2. 13:15
 1/4 gublug ***** válasza:
100%

Teny h gyorsan kijon. Aki beteg, vagy megelozeskent akarja egy tura/utazas elott annak pl. nem butasag ha tobbet tol.

Mas-mas szervezetek leteznek, mas-mas mennyiseget szivodik fel. Hm?

2020. jan. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes biológia tanárod van..... alapvetően egyébként igaza is lenne, ha vegytiszta C vitamint eszegetnénk tablettaként...de a tanletták vivőanyaga pont segíti a lasdú felszívódást, nem mellesleg én pl (orvosi tamácsra) direkt szedek annyit, hogy jó része a vizeletbe kerüljön - húgyúti fertőzések megelőzésére, a bacik nem szeretik a savasabb vizeletet ;)
2020. jan. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Részben igaza van. És azt is jó,ha tudod,hogy ha nem eszel a "tablettás" C vitamin mellé olyan élelmiszert,amiben sok C vitamin van,akkor szedhetsz akár több ezer milligrammnyit is, nem szívódik fel.
2020. jan. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

3. válaszolónak: Igen, tudom. A videóban erről is szó volt. Ezért raknak csipkebogyó kivonatot a C-vitamin mellé.

2020. jan. 2. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!