Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Egészséges étrend elkezdése...

Egészséges étrend elkezdése mint kezdő?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Mostanában elhanyagoltam magam, nem éppen egészségesen étkeztem. És ez sajnos meglátszik rajtam. Ezen szeretnék változtatni. Nem fogyásról van szó, nem hízni akarok, hanem egyszerűen egészséges ételeket vinni a szervezetembe nap mint nap. Mai naptól szeretném elkezdeni. Ma például egy almával kezdtem és rántotta jött utána amiben kevés zsír volt. Reggeli, ebéd és vacsora ötletek kellenének. Meg időközben snack ötletek is. Amik finomak is de egészségesek. Mozogni is fogok rendszeresen, mert szintén meglátszik rajtam a mozgáshiány is. Próbálok kevesebb szemetet enni, kezdésnek lecsökkentem mondjuk hétvégére csak és csak is szombaton ennék ilyet mint sushi, hamburger, chips és hasonlók. Mit gondoltok? Aki egészséges életmódban él, változott valami magán, jó irányban persze? Miket csinál mint sport, vagy milyen ételeket esztek? Bármilyen ötlet jöhet. 23L vagyok.



2020. júl. 31. 07:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem senki sem fog neked itt hetes, hónapos listát írni. A fb-on millió ilyen csoportot találsz, ahol vannak egészséges ételek. Pl. az Életmegváltó ételmegváltók csoportja, vagy Buday Péter szakács receptjei, aki teljesen életmódot váltott és finomakat főz, de egészségesen. Találsz még rengeteg ilyet, csak keresgélni kell és receptek is vannak fenn.
2020. júl. 31. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Dietetikus, illetve személyi edző tud segíteni.
2020. júl. 31. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nyilván nem hónapos listára gondoltam, hanem olyan kajákat amiket ti is esztek. Nem kell felsorolni 100-at. Néhány is megfelelne.
2020. júl. 31. 07:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Reggeli: zabkása gyümölccsel, tükörtojás, főtt tojás, rozsbuci, vagy teljes kiőrlésű buci kevés vajjal pirítósnak, sok-sok zöldség (retek, paprika, paradicsom, saláta, stb.) joghurt, kefir, stb..


Tízórai: gyümölcs, keksz, vagy joghurt, stb.


Ebéd: leves, főzelékek önmagával sűrítve, vagy kevés liszttel. Párolt zöldségek sovány hússal finom fűszerezéssel, zsírszegény öntettekkel, halak, nagyon ritkán tészta és burgonya, stb.


Uzsonna: zöldség


Vacsora: Gyümölcs már ne! Inkább zöldség, sovány husi, kevés szénhidrát.


Ezek nagyon kicsi adagok legyenek!

2020. júl. 31. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4-es köszönöm! ilyesmire gondoltam csak ötletnek is :).
2020. júl. 31. 07:46
 6/7 radagast válasza:
67%
A kenyereket,zabot,édességet felejts el,és keresd meg a neten a ketogén,vagy palolit diétát.Szendi Gábor honlapját keresd fel,és olvass gyógyulástörténeteket,utána verd a fejedet a falba hogy nem találtad meg ezt az oldalt már régebben.
2020. aug. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6-os okfejtését osztom. Mindazonáltal nem árt tudni, hogy manapság egészségesen max az tud táplálkozni, aki saját maga állítja elő az élelmiszerét.
2020. aug. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!