Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Ha nagyobb bőrfelületen ér a...

Ha nagyobb bőrfelületen ér a nap, akkor több D-vitamin képződik?

Figyelt kérdés

2021. jún. 5. 17:46
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
12 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Én úgy tudom, hogy már elég kis bőrfelület esetén eléred a szervezet számára szükséges mennyiséget, és annál többet nem termel. Ezért nem igazán van jelentősége. Ha a kezed, arcod kinn van, az elvileg elég.
2021. jún. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezér érdemes minél korábban pólóban és rövidgatyában lenni tavasszal, kerti munkákat meg lehet nyomni félmeztelenül 20 fokban is, ha nem felhős az idő.
2021. jún. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A gond az, hogy kora tavasszal a nap beesési szöge túl lapos, és nem elég a D-vitamin termelődéséhez. Legalábbis én úgy tudom, hogy hiába rohangálnánk márciusban meztelenül, akkor se termelődne D-vitamin itt a mérsékelt égövön.
2021. jún. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy ideig nem baj, ha a szervezet a napi igénynél többet termel, mivel akkor az esős napokra, esetleg télire is jut belőle.
2021. jún. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az UV-B napsugárzási spektrum intenzitásától függ a D3-prohormon további szintézise (a bőr alatt, majd a májban, s végül a vesében is), ami a déli órákban a legmagasabb. 7-es erősségnél, mint amilyen a napokban ér minket, elég a 15 perces fedetlen napozás, természetesen faktor-kocsizsír használata mellőzésével. A nyáron napozással "beszedett"D-vitamin november végére kiürül a szérumból (lecsökken a minimális határérték közelébe), ezért már szeptembertől megfontolandó a pótlása egészen a következő év májusáig-júniusáig. Aki nem megrögzött híve a napfürdőzésnek, annak is ajánlatos szednie a D3-kiegészítőket egész évben.
2021. jún. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!