Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Milyen víztisztító kancsót...

Milyen víztisztító kancsót válasszak klóros víz esetén?

Figyelt kérdés
Kolis vagyok és számomra a koli víz ihatatlan: nagyon klóros, egyszerűen akármennyit iszok belőle csak szomjasabb leszek tőle. Hallottam róla, hogy léteznek ilyen kis vízszűrő/tisztító kancsók amik képesek mindent IS kiszűrni (különféle szűrőkkel.). Ha jól tudom a klór ellen valamilyen "szenes" szűrő kell, viszont teljesen kezdő vagyok a témában. Múltkor a MediaMarkt-ban láttam egy-két kancsót, de 6.000 Ft-tól 16.000 Ft-ig terjedtek az árak, így hát fogalmam sincs, hogy eleve milyen készüléket/kancsót kellene vásároljak, nagyon megköszönném, ha elmagyaráznátok mindent ezekkel kapcsolatban: "legjobb" márka, kancsó, milyen szűrő, kapacitás, stb..

2022. márc. 8. 17:04
 1/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
52%
Ezek a vízszűrő kancsók erre nem fognak megoldást nyújtani. Kiszűr pár dolgot, de ezzel együtt ásványi anyagokat is, mondjuk erre is van külön szűrőbetét, de magát az érzetet nem fogja megváltoztatni ivásnál. Inkább a nehézfémek ellen jók ezek vagy mikro-makro szennyeződések ellen. Inkább ásványvízet vegyél szerintem, de ki kellene próbálni neked beválik-e. A kancsóknál sok különbség van, egyrészt a méret, vagy be tudod-e tenni hűtő ajtajára, mennyi vízet tud egy töltéssel megszűrni, analóg vagy digitális kijelző van-e rajta pl. Van egyébként olyan is, hogy van a betéten kívűl plusz egy baktériumszűrő is. Maga a kancsó nem drága, csak győzd a szűrőkkel, egyet max. egy hónapig lehet használni.
2022. márc. 9. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tökmindegy a kancsó, a szűrőbetét a lényeg. Az a klórt elég jól kiszűri. Általában több komponensű a szűrőanyag, kerámia, szén és műgyanta is lehet bennük, ezek nagy fajlagos felületükkel aktívan megkötik a dolgokat. A klórt, hidrogén-karbonátokat, nehézfémeket eredményesen szűrik. De megjegyzem, a klór magától is kimegy a vízből, ha állni hagyod egy nyitott edényben. Mindenesetre - Y véleményével ellentétben (gyanús, hogy az életben nem látott ilyet közelről) - nagyon is lehet érezni ízeltérést a szűrt víznél.

Namost, a legismertebb márkák a Brita, Laica, BWT. Van mindnek ezerféle kancsója. Régebbi típusú betétjük a "classic", ami egy henger, ez már egyre ritkább, nem érdemes ilyet venni. Az újabbik ilyen alakú [link] - azért linkelem ezt, mert általában az összes ilyen típusú betét jó minden márka hasonló típusú kancsójába, szóval kompatibilisek. Ugyanígy simán megveheted a dm-es vagy mülleres vízszűrő kancsót és tehetsz bele Laica betétet, ha úgy tetszik. Eddig minden kancsó és szűrőbetét, amit láttam, európai gyártmány volt. Szerintem a digitális kijelző hülyeség, nem érdemes többet fizetni miatta. Egyrészt 28 napra van beállítva, miközben a normál betét 30 napig jó, másrészt meg nem javasolt víznek érnie… vízszűrő kancsón… ha-ha.

Ha szereted a hűtött vizet, vegyél keskeny kancsót, amit a hűtőajtóhoz terveztek, ha sokat vedelsz, vegyél nagyot.

Tehát a főbb típusok:

I) classic betétes [link]

II) kis betétes [link]

Továbbá: digitális vagy analóg számlálós, hűtőajtóba beférő, nagy űrtartalmú, türkizkék pizsamádhoz illő stb.

Szűrőbetétek pl. magnéziumos vizet előállító, ásványi anyagokat kevésbé szűrő (a teafőződet vízkövesítendő), hosszabbított élettartamú.

Y, nem tudok szó nélkül elmenni amellett, hogy a 21. században valaki ásványvíz fogyasztást ajánlgat akkor, amikor valaki egy kicsivel környezetbarátabb megoldáson gondolkodik… nanemár!

2022. márc. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nekem van ilyen kancsóm kb. 1 éve és folyamatosan használjuk, a víz ízén semmilyen változás nincsen. Ugyan amiatt vettem anno, mint a Kérdező, de semmilyen különbséget nem érzek,persze ettől még lehet, hogy kiszűr sok mindent, mindenesetre én visszaállok az ásványvízre, ha elfogynak a szűrőbetétek. Azt aláírom, hogy az ásványvíz fogyasztás nem környezetbarát, sajnos az itteni boltokban nem értem miért nem lehet venni pl. 5 litereset.
2022. márc. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
73%
Egy fordított ozmózisos víztisztítót nem lenne hova felszerelni?
2022. márc. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!