Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Lehet úgy valaki bio életmódot...

Lehet úgy valaki bio életmódot folytató, hogy közben húsimádó? Lehet úgy valaki vega, hogy szénhidrátot cukrot eszik főleg? És lehet egy kaja bio úgy hogy közben a nevelése, tartása egészségtelen volt?

Figyelt kérdés
Utolsónál arra gondolok hogy nem létszámkorlátozott, nem stresszmentes, nem természetes? Hogy nem használnak vegyszert és GMO mentes takarmány pl. de bezsúfolva akolba. Pl. tejnél vagy húsnál, vagy növénynél a hozamkorlátozás.

2022. máj. 9. 19:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőt kifejezetten nem értem. A bio életmód (legalábbis étkezések terén) csupán azt jelenti, hogy nem agyongyógyszerezett állatok húsát eszed. Nyilván ez ennél tágabb, de ez a lényege. Eszel mindenfélét, de csak és kizárólag olyat ami kiérdemelte a BIO címet. Nem tudom itt hogy van, de Ausztriában ezt nagyon komolyan veszik. Én dolgoztam Biohotelben konyhán, nem volt olyan hónap hogy ne jöttek volna ellenőrizni. A fagyitól kezdve a zsemléig csekkoltak mindent, hogy BIO termék volt-e. Ahogy a húst is.
2022. máj. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
1-es szia, hát pont megértetted, erre kérdeztem.
2022. máj. 9. 20:16
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, igen, nem. Ha valaki megszerzi a brutál szigorú feltételeknek megfelelő bio minősítést, az nem kockáztatja azzal, hogy itt-ott megszegi a termelési szabályokat. Évek, mire összejön a minősítés és ez azt jelenti, hogy évekig bio módon termelsz - minden szabálynak megfelelve - de nem hívhatod az árudat bio-nak. Állatoknál a bio eleve előírja a barátságos tartási környezetet, pl. egy bio tojást tojó tyúk dédanyja is csak ősi népmesékből ismeri a ketrec fogalmát, de ő maga sose látott olyat. Vágó állatoknál azért is fontos a tartási körülmény, mert a stressz megváltoztatja a hús szerkezetét és ízét, szóval megintcsak önmaga ellensége lenne az az állattartó, aki biotakarmányt ad az állatnak, közben meg szétstresszeli, mert pl. megnézeti vele az esti híradót. A másik, hogy ha pl.zsúfoltan tartaná az állatait, akkor a járványok megelőzésére gyógyszereznie kellene őket, miközben az antibiotikum szintén nem megengedett. Növényeknél szintúgy, a bio egyben a legtermészetközelibb is egyúttal.

Más kérdés pl. a kínai bio, mert ott olyan fokú egyes területeken a környezetszennyezés, hogy hiába van a biotermelő földje a megadott védőtávolságban, a szennyezés átjuthat rajta.

2022. máj. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!