Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » A vöröshagyma csírázása...

A vöröshagyma csírázása másnak is sokára indult meg?

Figyelt kérdés
Már 3 napja elkezdtem csíráztatni, de nem indult még meg semmi a vöröshagymánál. A mungóbab és a retek elindult.

2023. márc. 20. 07:46
 1/2 Paczalos István ***** válasza:

kb 1 hét múlva fog megjelenni az első hajtás. Ne siettesd. Ha kint van elrakva a dughagyma, ott még kicsit hideg a föld, ott kb 2 hét múlva kezd sorolódni.


Ha metélőhagymád van, amit balkonon/ablakban tartassz, akkor spricnivel fújd át gyengén a beültetett földet(ha van esővized, vagy ioncserélt vized, akkor vagy canna root, esetleg Bionova PK14-ből rakj fél liter vízhez 2ccm-t és avval fújláld napi két alkalommal. Ideális hőmérséklet 19-22C, ne nagyon vidd fölé, csak ha többször is tudod locsolgatni.

Van nagyon jó palántaföld, amiben minden tápanyag megvan, ott elég csak fujkálni a fölset, és szépen kihajt a (metélő) hagyma.


Én hidrofónikusan nevelem a metélőt, illetve a fűszernövényeket, ítt Canna Root és a Canna Rhizotoniccal indítom őket el.

2023. márc. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Uhh, a fenti válasz nagyon korrekt, és részletes, és szakmaias. Bár én úgy értelmzem, a kérdező bio csírát szeretne envelni, esetleg mikro zöldséget.

Nos, IGEN. Nekem sem indul. Az első próbélkozás megpenészedett (ezz még a búza szokta), a mostani se pattan 5 nap alatt se. A másik tálcám, rukkola, megint tökéletes! Kicsit gyorsíthatja, 24 órás vízben áztatás, de azt most én se próbáltam.

2023. márc. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!