Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Hogyan kerülitek ki a rejtett...

Hogyan kerülitek ki a rejtett cukrokat?

Figyelt kérdés
Nagyjából 1 hónapja fejeztem be a direkt finomított cukor fogyasztást. Azóta elkezdtem figyelni a különböző felvágottak, sajtkrémek stb összetevőit és megdöbbenve tapasztaltam hogy még egy pulykasonkában is cukor van. Azt szeretném elérni, hogy cukrot csak gyümölcsök által vigyek be a szervezetembe. Aki ugyanígy csinálja, hogyan állt neki? Soha többé nem esztek felvágottat például?
2023. máj. 26. 08:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Lehetetlen, de nem irigyellek. Lemondani mindenről? Mert ezzel kb ezt írtad. Akkor mit eszel?
2023. máj. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Minek ezen rágódni, amikor a biokémia ismeri a glükoneogenezis mechanizmusát is ?
2023. máj. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem mindenről, mert amit otthon készítek el friss alapanyagokból, azokat tudom felügyelni, illetve cukormentes sütiket is lehet csinálni, a boltban is kapni mentes kekszet stb. Csak ez a durva, hogy a szalámikban, szószokban, kb mindenben van hozzaadott cukor.
2023. máj. 26. 08:29
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudnék így élni. Ilyen szorongással. Jobbulást.
2023. máj. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy otthon készíted a kajákat, nem veszel félkész kaját, szószt, stb. Amit megveszel, minden terméknek elolvasod az összetevő listáját. Egy idő után rájössz, hogy általában melyek kaphatnak zöld utat. Teljesen így sem fogod tudni kizárni, de minimalizálni lehet.
2023. máj. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
#4 Nem szorongok, mindössze nincs kedvem 50 éves koromra különböző problémákkal küzdeni pl az egészségtelen életmód miatt. Amennyire tőlem telik igyekszem egészségesen enni, sportolni. Nem akarok oda eljutni mint a mai 60-70 évesek, akik gyógyszereken élnek és elhízni sincs kedvem.
2023. máj. 26. 09:06
 7/14 anonim ***** válasza:

Attól nem leszel egészségesebb, hogy ilyen szinten korlátozol mit fogyasztasz. Ha nem vagy cukorbeteg, akkor nyugodtan ehetsz néha ilyesmit, a hangsúly a mértékletességen van. Én mondjuk eleve nem eszem felvágottat, a legkisebb gond a legtöbbel a hozzáadott cukor…

Inkább eszek egy csokit, ha megkívánom, ettől nem leszek beteg. Az evést kísérő szorongás viszont ártalmas tud lenni hosszú távon.

2023. máj. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Olyan leszel, mint az USA-ban, mondjuk ott a zsírt kerülik, de kb. ugyanez, ők mindenbe cukrot raknak, de legalább zsír nincs benne, ilyen óriásbetűkkel hirdetik.


Pl. édesítőszerek, amik a süteményekben vannak, ugyanúgy lehetnek károsak amúgy, csak mivel kevesebb ember ette eddig, és kevesebb ideig, ezért még nem tudjuk a mellékhatásokat. Bár néha pedzegetik, hogy lehet elősegíthetik a cukorbetegség kialakulását egészséges emberekben (akkor termelsz inzulint az édes íz miatt, amikor nem kéne, utána meg éhes leszel, ezért eszel, de arra már nem termelsz eleget).


Amúgy más miatt, de én is alaposan nézem a címkéket. A “prémium” termékekben kevesebb a cukor, de van azokban is általában. Otthon tudsz készíteni.


Viszont szerintem jobban jársz, ha azt az időt inkább sportolással töltöd, meg elmész valami hobbit csinálni. Egészségesebb leszel, ha kiegyensúlyozottan táplálkozol, sportolsz és élvezed az életedet, mintha csak az étkezéseddel foglalkozol.

2023. máj. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Így van. Ettől kicsit se leszel egészségesebb. Sőt. Olyan dolgot is megvonsz ami szükséges. A "régi öregeket" ne hasonlítsuk magunkhoz. Az egészen más élet volt. Igaz, az volt a jó, de a mai világban az már nincs.
2023. máj. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Tehát szorongsz. Hogy olyan leszel a cukortól, mint a mai 60-70 évesek. Nekem rendben van, hogy így látod a világot, az is, ha cukormentesen szeretnél élni. Csak ugye ez nem a te valódi szükségleted, hanem ki van vetítve a cukorra. Te azt szeretnéd, hogy sokáig élj. Az igazság ez, nem pedig, hogy a cukor egészségtelen. Nekem rendben van minden, csak legyen igaz.
2023. máj. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!