Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Most ismerkedem a céklalével....

Ádzsika kérdése:

Most ismerkedem a céklalével. Idáig háromfélét kóstoltam, abból kettő volt bio. A „nem bio” finom, viszont a két biónak valami fura, dohos vagy penészes mellékízét éreztem. Tapasztaltatok ti is ilyet? Köszönöm, ha válaszoltok.

Figyelt kérdés

2023. máj. 28. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem tartalmaz tartósítószert, így pár napon belül meg kell inni.
2023. máj. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A biót az máshogy kezelik
2023. máj. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Almalével kell keverni, ez a titka, amúgy szerintem ihatatlanul rossz íze van.
2023. máj. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Azert, mert biokent arulja valaki, nem biztos, hogy minden rendben van. En nem innam azt.

Nagy Britanniaban meg organikus termekekre mondjak, jol mossak meg ( nem a ceklalevet, vilagos), mert tragya, szeklet, e-coli bakterium azaz szar kerulhet az ontozovizebe, es megbetegedesek egyes termekektol ezert tortentek.

2023. máj. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. A harmadik „megnyugtató”, mert ezek szerint másnak is van gondja a bio céklalé ízével. :) De hajlok a negyedik tanácsra: nem biztos, hogy meg merem inni.
2023. máj. 28. 21:02
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én magamnak termesztem a céklát. Nem permetezem. Alaposan megmosom felhasználás előtt. És ha meghámozom és nyersen megreszelem, nekem is olyan dohos földíze van egy-két fajtának (pl.:Cylindra, Detroit). Talán a Monika a legkellemesebb ízű fajta nyersen. Én legjobban ecetes céklának eltéve szeretem, aztán sütve...
2023. máj. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, Kedves Hatoska! Ez roppant megnyugtató válasz, ezek szerint ilyennek kell lennie a bio céklalének. Az nem baj, hogy nem ízlik, csak romlott ne legyen! :)
2023. máj. 30. 13:29
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Amit én iszok annak finom, édes íze van. Csak citromlé van mellette a tartósítás miatt, Rabenhorst a neve. Nem magyarországon, de igazából mindegy mert általánosságban kérdezted. Ha penészes az íze akkor az bizony penészes volt. Keress más márkát, felbontás után pedig tartsd hűtőben.
2023. jún. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!