Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Az FLP aloe vera izzadásgátló...

Az FLP aloe vera izzadásgátló dezodor triklozánt tartalmaz. Míg a hagyományos dezodorok alumíniumot. Mindkettőről kimutatták, h rákkeltők. Most akkor melyik veszélyesebb?

Figyelt kérdés

Az FLP-aloe verát épp azért nyomatják, mert nem tartalmaz alumíniumot( a hagyományos dezordorok alumíniumot tartalmaznak és ezért rákkeltőek). Ezért van már enyni fiatal mellrákos nő, és már pasik között is egyre gyakoribb a mellrák, hiszen egyre fiatalabban kezdik el ezeket az izzadásgátlókat használni. Viszont az FLP-s dezodor triclosan-t tartalmaz, és ez a szer is olyan súlyosan rákkeltő, h a WHO már a betiltását kezdeményezte.

Most akkor mégis melyiket "biztonságosabb" használni??


2009. jan. 23. 10:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%
Igazából mind a kettő karcinogén anyag, szóval ennyi erővel egyiket se használd . Amúgy igazak az értesüléseid rajta van a listán a triclosan, még annyival kiegészíteném, hogy a triclosan benne van néhány fogkrémben, nem akarom megnevezni, de a drágább fogkrémekben van. Fertőtlenítő és tartósítószer a triclosan, viszont nem tud különbséget tenni barát és ellenség között, tehát a szájban nemcsak az ártó csírákat, hanem a száj egészséges flóráját is elpusztítja. Tehát igazából nem tudok választ a kérdésedre, mind a kettő káros valamilyen szinten.
2009. jan. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Nem igaz, h tényleg nem tudnak már egy olyan dolgot összeállítani amiben nincsenek annyira káros anyagok...tényleg egy hatalmas nagy összeesküvés ez az egész. Igaza van Lenkeinek, nem véletlenül támadja annyira az ÁNTSZ, el akarják távolítani a sorból.

Szinte mindeygik FLP termék tartalmaz vmilyen káros anyagot, annyiban jobb a helyzet, h a hagyományos termék kb 10-15 agresszív anyagot is tartalmaz, míg az FLP esetleg 1-2-t.

2009. jan. 23. 11:02
 3/23 anonim ***** válasza:
92%
Lenkei ágyúbogyói se egészségesek, egy elefántnak való adaggal bombázza az embereket. Inkább eszek zöldséget-gyümölcsöt. Már legalább 3 éve bevált, előtte vitaminoztam, de sokat betegeskedtem. Ennyit erről :-) Ja, és így olcsóbb is, meg finomabb is.
2009. jan. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Most rohadtul nem Lenkei bogyóiról van szó, hanem arról, amire rávilágított a könyvében.
2009. jan. 26. 11:02
 5/23 anonim válasza:
55%
Szia, engem is érdekelnek mostanában ezek a káros anyag dolgok. Mert sokmindent "ránkkennek", ami lehet hogy a csillogó reklámokban jól mutat, de nem mindíg a a valóságot tükrözik... Ismerősöm által rátaláltam egy bionóm hatóanyag elemző kozmetikusra, akitől rengeteg hasznos infót olvastam a neten.. Nézd meg például a tusfürdőd vagy a testápolód hátulját, milyen összetevőkből áll. (ezek persze nekünk fogyasztóknak nem mond semmit) De ezeknek a hatóanyagoknak egy kis időráfordítással utána lehet nézni és meg lehet találni azokat a termékeket, ami nekünk és a gyerkőceinkenk a legjobb. És nem is biztos, hogy a legdrágább a legjobb... :)
2009. febr. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Ezt a dolgot már felfedeztem, mit gondolsz, honna szedtem h triclosan tartalmaz...? Csak nem tudtam melyik károsabb a 2 közül...
2009. febr. 24. 16:14
 7/23 anonim ***** válasza:
76%

Van néhány cég, akik tartósítószermentes, növényi hatóanyagokkal dolgoznak. Szeretem a Weleda termékeit pl., de az igazsághoz hozzátartozik, hogy a spay-jük jó, de néha ráizzadok . Ezektől a rohadt aluminiumos deóktól meg nem izzadok. Ha fontos helyzet előtt állok, azért ilyet használok, egyébként aluminium-mentest.

Tusfürgőt évek óta nem használok, csak szappant, növényi olajosat. Nem is szárít annyira, és kevesebb az adalékanyag benne.

2009. márc. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
74%
A harmadik válaszoló vagyok... Nem gondolok semmit, de akárhonnan is szedhetted hogy miket tartalmaz a készítmény.. Na mindegy. Egyébként szinte mindenben vannak már káros anyagok, egy két gyártó kivétekével...
2009. márc. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
honnan szedtem, h ilyet tartalmaz? rá van írva.
2009. márc. 17. 09:24
 10/23 anonim válasza:
88%
a golyós deok közül az Alvedre,nem tartalmazza egyiket sem,viszont izzadok is mellette
2009. ápr. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!