Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Melyik "D" Vitamin étrend...

Melyik "D" Vitamin étrend kiegészítőt ajánlod?

Figyelt kérdés
Ma akartam venni patikában, de nem adnak, csak receptre. Miért? Hisz a rák megelőzésében IS fontos szerepe van, állítólag népegészségügyi szempontból is nagyon fontos lenne. Ha elfogadjuk, hogy bizonyos érdekköröket sért a vitaminok forgalmazása, akkor is maradnak beszerzési források. Interneten körülnéztem, de nem igazán tudom mit vegyek. Mit ajánlotok? Melyik készítmény legyen az? Hol vegyem? Egyáltalán szerintetek szabad szedni? Gyógyszeri vélemény szerint: "erősen toxikus". Igaz ez vagy csak rémisztgetnek?
2011. febr. 12. 16:53
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
"Gyógyszerészi vélemény"-t akartam írni...
2011. febr. 12. 16:54
 2/19 anonim ***** válasza:
Mivel zsírban oldódik nem kell "kétpofára" szedni, a szervezet elraktározza. Ebből egyenesen következik hogy igen, toxikus is lehet. Ugyanez vonatkozik az A vitaminra.
2011. febr. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Igyál tejet,abban sok a D-vitamin. Ha süt a nap,akkor menj ki a szabadba. Többet ér,mint a mesterséges készítmények.
2011. febr. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Szeretik az emberek ezt a "természetes+ kontra "mesterséges" ellentétet felhozni. Csak azt felejtik el, hogy pl. ott van a c vitamin amit sokkal olcsóbb előállítani gyárban, mint izolálni csipkebogyóból, és u. az az anyag ! De ez elmondható sok másra is.
2011. febr. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

dr Lenkeinek van A+D vitaminja 900 Ft-ért nagyon jó!!!!!!!!!

A honlapja dr Lenkei.hu

2011. febr. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
A D vitamin egy adott molekula neve, ami mindíg, ismétlem, MINDÍG ugyanazt az anyagot jelöli! Ez a neve. Megjegyzem a többi kémiai anyagra is érvényes, hogyha egyszer valahogy elnevezték, akkor az az, és nem más, nincs minősége, jó vagy rossz változata. Ha nem ugyanaz az anyag, akkor majd nem így fogják hívni. Ergó tökéletesen mind1, hogy milyen D vitamint veszel, mert mindíg ugyanazt kapod.
2011. febr. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
A napfényt :)
2011. febr. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Még mielőtt lenne olyan idióta aki azt hiszi a napfényben van D vitamin tisztázzuk le: a napfény azért kell hogy átalakuljon a szervezetben a D2 vitamin D3 vitaminná, ez az aktív forma.
2011. febr. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Oké , akkor tévedtem. De azért nem kellene leidiótázni :D
2011. febr. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Utolsónak: Bocs !
2011. febr. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!