Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Mit érünk azzal ha csak úgy...

Mit érünk azzal ha csak úgy megmossuk a gyümölcsöt mielőtt megennénk?

Figyelt kérdés
Általába mindenki úgy szokta hogy akar enni 1 barackot pl, odarakja a csap alá, átmossa, aztán jó az. De azzal hogy mossa le róla azt, amit lekéne? Kajálás előtt a kezünket se sima vízzel mossuk meg hanem szappannal. Most mossuk a gyümölcsöt is szappannal? Vagy mi?
2009. febr. 18. 18:13
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Hát mondjuk a látható szennyeződést így lemossuk,pl.homok,de a vegyszereket szappanal se nagyon lehet lemosni.
2009. febr. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha az illető zöldség vagy gyümölcs olyan zöldségesből származik, ahol a gyümölcsök az utcán vannak akkor semmit nem ér a sima víz. Szerintem szappannal nem lehet megmosni, ezért egyél olyan zöldséget vagy gyümölcsöt ami a zöldségesen belül van, vagy ha a paradicsomnak még ízt is szeretnél (nem csak a paradicsomnak, de azon érezhető a külömbség), akkor vegyél bioparadicsomot. A gyomrodat sem fogja bántani a bioparadicsom héja és annak elég sima vizes mosás.
2009. febr. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
értem kössz a gyors válaszokat
2009. febr. 18. 18:21
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Melegvizes dörzsöléssel a rátapadt baktériumok, vegyszermaradványok nagy része lejön. Ami beleszívódott, azt meg a szappan sem hozná le. Az tény, hogy ha berakod két másodpercre a hidegvíz alá, az legfeljebb a lelkiismereted megnyugtatására jó rutin, a gyümölcs megtisztítására nem alkalmas. Az ember immunrendszere viszont csodákra képes, így akár mosatlan gyümölcsön is elélnek sokan problémamentesen.
2009. febr. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

Utolsó válaszhoz.

Pl én soha nem mosom meg, tudom ,hogy rossz szokás,de kizárólag akkor ha a gyerekekkel vagyok , vagy nekik csinálok valamit amúgy eszembe se jut pont azért ,mert szart sem ér

2009. febr. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

A gyümölcsöket azért érdemes megmosni, hogy a port, földet eltávolítsuk a gyümölcsről, több haszna nincs. De ez lényeges.


A zöldségeknél ugyanez a helyezet: ha lemosod és körömkefével egy kicsit megkeféled, nem kell meghámozni. Így több tápanyaghoz jutunk és persze az immunrendszerünk is edzük.

2009. febr. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
82%
csak szólok a bisztonság kedvéért a héjjas gyümölcsöket is mosd meg pl banán narancs mer ahogy pucolod aszenyeződés rákerülhet a belsejébe és kitudja elötte ki fogdosta miylen kézzel miylen koszos volt a zöldséges keze
2010. márc. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

off egy kicsit,de egy pasi meghalt,mert NEM MOSTA MEG A DOBOZOS ÜDITŐT mielőtt megitta,és a kis pöcökről PATKÁNYKAKI került a piába.

S:

Ettől független én nem soktam üditőt mosni,de azért a gyümölcsöket megsikálom egy kicsit

ja,és a tojás?én azt még fertőtlenitővel is átmosom :D

végül is az is honnan jön...

2010. nov. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!