Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Aki volt természetgyógyásznál...

Aki volt természetgyógyásznál és kapott ott "gyógyszereket"annak elmúltak a bajai? Arra akarok kilyukadni, hogy bevált-e a természetgyógyászos kezelés? Mert én voltam, kisebb vagyon volt, és félek, hogy nem lesz változás!

Figyelt kérdés
2011. ápr. 14. 12:28
 1/5 anonim ***** válasza:

A legtöbb természetgyógyász kuruzsló, ne nagyon számíts javulásra. Ha javulás van is, az a placebo hatásnak köszönhető. Ha már az orvostudomány nem tud segíteni, akkor egy természetgyógyász még kevésbé. Persze manapság már az orvosok is -tisztelet a kivételnek!-, betársulnak egy-egy ilyen természetgyógyász "team"-be, mert jól jövedelmező.

A feleségem is volt a strummájával ilyen "füves" embernél, de a kotyvalék, amit adott semmit nem használt. Méregdrágák ezek a "gyógyszer"-ek, mindezek ellenére megveszik őket, remélvén, hogy az állapotuk javulni fog. Aztán ha nem javul, akkor becsapva érzik magukat, és ebben van is igazság. Vannak hivatalosan is elismert gyógynövények pl.: kamilla, vagy a macskagyökér, amiből a híres Valeriana készül, vagy a hársfavirág. Kívánom Neked, hogy gyógyulj meg.

2011. ápr. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
hááát... lehet hogy vannak gyógyszerek amik beválnak, én még nem tapasztaltam javulást ilyen dolgoktól. mire kell? enyhébb panaszokat szerintem enyhíthetnek de azért csodákat én nem várnék.
2011. ápr. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez így túl általános kérdés. Orvosok között is van jó meg rossz. A természetgyógyász hozzáértésétől és a betegségtől is függ, tud-e segíteni. Pl. amputált lábon biztos nem tud. :) De vannak olyan betegségek, amikkel az orvosok nem bírnak és meglepő módon néha egy természetgyógyász meg igen.


Nekem vastagbélgyulladásom volt. Egy ismerősöm ajánlott valakit. Elmentem és hát ingával állapította meg, mi bajom van, amin jót derültem. Adott homeopátiás bogyót, étrendkiegészítőt, diétát írt össze.

És erre fel olyan 2-3 hónap alatt megjavultam. Pedig előtte már 10 éve diétáztam gasztroenterológissal összeállított étrend szerint és szedtem gyulladáscsökkentő gyógyszert is. És voltam egy másik homeopatánál is többször, ami semmit nem használt, pedig nagyon reménykedtem.

Most nem tudom, az ingázásba volt-e valami vagy a többiben, de most használt, pedig már igencsak kételkedtem.


Az allergiámon pedig egyik nyáron sokat javított a cérnabeültetéses akupunktúra, viszont helyette sokáig mindenhol fájtam, úgyhogy egyelőre inkább az allergia :)

2011. ápr. 22. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!itt nem volt semmilyen inga!hanem egy kicsi gép volt,ami rám volt kötve,a fejemen a kezeimen és a bokáimon volt rámrakva és ez az egész egy laptophoz volt kapcsolva.Mindent láttam..a gép képes volt felismerni a gyógynövények hiányát a szervezetembe és kimutatta,mire mennyi %-ba van szükségem!pl.olajfa/ami gyulladásra van 93%-ba kellett,elkezdtem szedni és 3 nap múlva majd bele haltam annyira fájt mindenem.Már elmúlt és nincs bajom ha beveszem,ebből kiindulva tele voltam gyulladással!nekem is volt bélgyulladásom,miután beszedtem az erre kapott gyógyszert a belgyógyásztól,továbbra is ugyanolyan volt,csak a pénzt dobtam ki...de a gyógynövényeket amióta szedem,nem fáj bent semmim..
2011. ápr. 22. 14:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Vannak jo szakemberek, termeszetgyogyaszok. En szemely szerint orvoshoz mar felek elmenni nekem nem sok jo tapasztalatom volt veluk. Viszont vigyazni kell mert sok kuruzslo is van. De egy valodi megbizhato termeszetgyogyasz tobbet er mint egy orvos a legtobb esetben. En ezt gondolom. es hivatalos adat szerint a vilagon a 4. elhalalozasi ok a gyogyszerek.
2012. ápr. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!