Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » A citrom és a citromlé akkor...

A citrom és a citromlé akkor most lúgosít vagy savasít? Jót teszek vele, ha ásványvízbe csavarva iszom naponta?

Figyelt kérdés
2009. márc. 4. 14:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
63%

Az hogy valami savanyú nem jelenti azt hogy savasít.

A citrom épp hogy lúgosít.

2009. márc. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%
Igen, hiába savas gyümölcs, a hatása lúgositó a szervezetben.
2009. márc. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
40%

És ketten is ráírják, hogy lúgosít, agyrém.

A citromlé savas kémhatású nyilván savasít. ÉS ha valaki ezzel nem ért egyet, akkor szépen írja csak ide, ebből:

[link]

hogy az életbe lesz lúg! Várom a képleteket, igazán kiváncsi lennék rá.

2009. márc. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
ha savas, akkor miért írják annyi helyen a lúgosító diétához? komolyan nem lehet h a szervezetben más hatást vált ki? én értem h maga a citrom savas, de nem lehet esetleg lúgosító? bocsi, lehet ez hülye kérdés..de kíváncsi vagyok
2009. márc. 4. 21:27
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
Nem vagyok sem biolókémikus, sem dietetikus csak azt irtam amit mindenhol olvasni lehet. Azt irják, hogy többek között a citrom is az emésztés során lugos kémhatást produkál. Van aki ezt kipróbálta, reggeli vizeletének Ph-ját rendszeresen mérte. Tapasztalatai szerint a savas gyümölcsök keményitőtartalmú ételekkel fogyasztva lesznek savasitó hatásúak. Csak gyümölcsnapokat tartva, lugosabb értékeket mért. Azt a következtetést vonta le, hogy az emésztés során keletkező alkoholképződésben kell keresni a savasitó hatás okát, nem a gyümülcs savasságában.
2009. márc. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom mennyi ebben az igazság, de ha valaki kételkedik, egészsége veszélyeztetése nélkül kipróbálhatja, mint a fent emlitett illető. Gyümölcsök kellenek hozzá és lakmuszpapir. [link]
2009. márc. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
2009. márc. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. márc. 5. 13:00
 9/17 anonim ***** válasza:
87%
A citrom savas (citromSAV),de az emésztés során olyan anyagok keletkeznek tőle,amik lúgosítják a szervezetet,úgyhogy idd nyugodtan pl.ásványvízzel. (de a szénsavas víz inkább savasít,mint lúgosít).
2009. márc. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
98%
Akár savas, akár lúgos amit lenyelünk, először a gyomorban nagyon savas lesz, aztán a vékonybél erősen lúgos közege ezt semlegesíti. Tehát a kémhatás lényegtelen a szervezet lúgosításában. Viszont az oxidáló anyagok savasítják a szervezetet. Ilyenek egyes tartósítószerek, fertőtlenítők, vegyszerek, adalékok, még akkor is, ha lúgos a kémhatásuk. Viszont az antioxidánsok lúgosítanak, még akkor is ha savasak. Ilyen a citrom is, de a tejsavas élelmiszerek, aszkorbinSAV, esszenciális zsírsavak, meg sorolhatnám tovább.
2010. nov. 11. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!