Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Van olyan élelmiszer, ami...

Van olyan élelmiszer, ami elősegíti az ösztrogéntermelést? és ha igen, mi az?

Figyelt kérdés
2011. máj. 14. 09:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Az miért jó neked? Amúgy sztem az állati eredetű termékek.
2011. máj. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szója
2011. máj. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Élelmiszerek, amik emelik az ösztrogén szintet: szója termékek, tofu, szójatej, szilva, alma, gránátalma, cékla, paradicsom, olajbogyó, burgonya, barnarizs, köles, zab, csicseriborsó, sárgaborsó, fokhagyma, petrezselyem. Ha többet eszel ezekből, azzal csökkentheted a menopauzás szimptómákat. Természetesen vannak olyan ételek is, amik lekötik az ősztrogént, tehát jó csokkenteni a fogyasztásukat. Ide tartoznak a dinnyefajták, szőlő, zöldbab, káposzta, kukorica, füge, ananász, fehér rizs és fehér liszt.

Viszont arra is vigyázni kell, hogy ne emeljük meg az ősztrogén szintet túlságosan, mert hoszzútávon az is bajokat okozhat (pl, endometriózis). A túltengés jelei: vízvisszatartás, nemi vágy csökkenése, duzzadt, fájdalmas mellek, édes dolgok kívánása, fáradtság, elhízás. Tehát a gyakori orvosi ellenőrzés is nagyon fontos.

2011. máj. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A folsav nagyon jó hatású, naponta szedjél 1000mikrogrammot, és nem lesz változókori gondod.
2011. máj. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A grapefruit mag csepp. Fogyni akartam, le is adtam tőle jó pár kg-ot, de közben mivel nyirokmirigy nagyobbodásos betegségem van, kiderült h nem tettem jót neki ezzel, mert ösztrogént termel, és ennek a betegségnek nem jó a hormontermelés, terhes sem lehetek. tehát a grapefruit-ot ajánlom ösztrogén termelésre.(interneten fennt van.)
2011. máj. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!