Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Csapvizet igyunk, vagy tisztít...

Bromkrezol kérdése:

Csapvizet igyunk, vagy tisztított vizet?

Figyelt kérdés
Érdekel, hogy miért van az, hogy egy csomó sarlatán szövegét a hormonokról és rákkeltő anyagokról beveszik az emberek. A "tisztított víz" minőségét nem vizsgálják meg, azt, amit az ivóvíz ellenőrző laborok mérnek, azt meg nem akarják elhinni. Tisztára középkor.
2011. júl. 9. 10:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én mindig csapvizet iszom, mert szerintem az sem károsabb, mint bármely palackos vagy tisztított vagy akármilyen más "szupervíz". Könnyebb nem figyelni a sarlatánokra.
2011. júl. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Akkor tulajdonképpen Te nem is a feltett kérdésre vársz választ,hanem elítéled a tisztított víz fogyasztókat.

Én csapvizet iszom,de vannak kétségeim.

2011. júl. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Sajna sok mindent elhiszünk,amit nem kellene.A tisztított vizet igenis szokták mérni,sőt összehasonlítani is a csapvízzel.
2011. júl. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Mindenkinek szíve joga, mit iszik. A vélemények érdekelnek csupán.
2011. júl. 10. 16:18
 5/16 anonim ***** válasza:

Szerintem lényes, hogy honnan jön a csapvíz. Én pl. itthon Bp-en nem iszom csapvizet, de dolgoztam külföldön, ahol egy mély fúrású kútból jött a víz, ott mindenki azt itta. Nem tudom, lehet, hogy itthon is vannak ilyen helyek vidéken.


Egyébként én forrásvizet szokram hozni a Börzsönyből, szerintem jobb mint az ásványvíz, meg ingyen is van.


Az ellenőrzésről csak annyit, hogy elég sok (szó szerint) hulladék élelmiszer van amit "ellenőriznek", mégis ott vannak a boltok polcain. Lehet, hogy egyből nem lesz semmi baj, de azt nem vizsgálják (mivel nem is nagyon tudják), hogy milyen hatás van, mondjuk 30 év folyamatos fogyasztás mellett. Szerintem ugyanez igaz a csapvízre is.

2011. júl. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Engem egyedül a klór íz zavar a csapvízben de megoldottam, vettem egy kis konyhai víztisztítót, ami kiszűri a klórt a vízből, és ez valóban így is van, azóta iszom a csapvizet.
2011. júl. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Az sem rossz módszer, ha a csapvizet hagyjuk kicsit állni. Az íze lényegesen jobbá válik, a szaga, ha esetleg van, meg eltűnik.
2011. júl. 11. 22:08
 8/16 anonim ***** válasza:

Az valóban jó módszer, a klór mentesítésre, hogy pár órát szabad levegőn hagyjuk. Aki tovább akar menni a minőség javításában, az ezután le is fagyaszthatja, majd szobahőmérsékleten(!) fel kell olvasztani.

Ilyenkor újra rendeződik a víz szerkezete, amit a tisztításkor meg a klórral szétbombáztak.

2011. júl. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A kedvedért most kimentem a konyhába és két pohár vizet engedtem.Az egyiket a csapból a másikat a tisztítóból és a fény elé raktam amig még nem ülepedett le.

Hát igen,a csapvízben megszámlálhatatlan "valami " uszkált

a másikban pedig alig néhány .Sokkal tisztább, áttetszőbb.

És még mi lenne ha mérni is tudnám!!! Sorry...

2011. júl. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ha a csapvizet állni hagyjuk, szerintem attól még nem tűnnek el belőle a káros anyagok.

Az AQUAPHOR MODERN víztisztító szerintem jó, ha gondolod, nézd meg az interneten, a Google-be üsd be, és megtalálod a leírást hozzá. Megfizethető kategória, és finom a víz.

2011. júl. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!