Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Tényleg ártalmas, ha sok...

Tényleg ártalmas, ha sok szénsavat (széndioxiddal dúsított ásványvizet), vagy szódavizet iszik az ember?

Figyelt kérdés
2007. júl. 9. 18:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag megnöveli a vesekövesség valószínűségét. De a rostos egészségesebb, ez biztos.
2007. júl. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
engem eltiltottak tőle, mert vérszegény voltam, mondván, hogy a vérhez kötődik. nem tudom, hogy igaz-e, de gondolom az orvos nem beszél butákat. mindenesetre furcsálottam.
2007. okt. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon ártalmas főképp nőknél, ugyanis a szervezetben megköti a kálciumot, és az kikerül a szervezetből. A Ca pedig szükséges a csontoknak. Legyél vele nagyon óvatos! Én a helyedben teljesen elhagynám! A mentes vizekkel is nagyon vigyázz, mindenféleképpen nézd meg az összetevőit!
2008. márc. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

Az eSpring víztisztító kapcsán került a kezembe egy ANTSZ jelentés, miszerint még mindig jobban ajánlják a csapvizek fogyasztását, mint az ásványvizek fogyasztását.

A szénsav valóban kioldja a kálciumot a szervezetedből, szóval tényleg mértékkel fogyaszd. Az ásványvizekkel meg az a baj, hogy az emberi szervezet a felszíni vizekhez van hozzászokva, az ásványvíz meg mélyről tör elő, teljesen más ásványi anyag aránnyal és/vagy összetétellel, mint amire szükségünk lenne, ráadásul rengeteget állnak a palackokban és el is kezdhetik kioldani a palackból az összetevőket. Úgyhogy ajánlom a csapvizet és ajánlok hozzá egy víztisztítót is :)

2008. dec. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%
kimarhatja a gyomrod
2009. jan. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kivolt az a barom aki kitalálta hogy, "Kimarja a gyomrod?"

Ember a gyomrodban tömény Sósav van!!!!

Gáz lenne ha a szénsav kimarná...

Ui:bocs az off-ért...

2009. ápr. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

te is nagy kémikus vagy, tömény sósav... pfff :D nézd már meg a phját


apropó, mi az a rostos ásványvíz?

2010. febr. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A gyomor ph-ja nagyhából 2.
2011. jan. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!