Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Mióta elkezdtem csinálni a...

Mióta elkezdtem csinálni a paleo étrendet, folyton hasmenésem van. Ez normális?

Figyelt kérdés
2011. szept. 1. 05:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
36%
szerinted, ez normális?
2011. szept. 1. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
25%

A paleo étrendben nem nyers hús van, többek között?

Mert akkor én ezen nem csodálkoznék.

A hasmenés meg nem normális dolog.

2011. szept. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%

Nyers hús? Ne már! Én 2 éve csinálom, de még egyszer sem ettem nyers húst. XD


Mennyi ideje kezdted el?

Ha mondjuk több zsírt eszel, mint előtte attól is lehet, de a sok zöldségtől, gyümölcstől is lehet. Kell egy kis idő, amíg a szervezet megszokja az új étrendet. Főleg, ha hirtelen váltottál. Nekem nem volt ilyen problémám, mert fokozatosan álltam át.

2011. szept. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
19%

Nem normális. Ahogy a paleolit étrend sem. Lehet ragaszkodni hozzá, csak amikor a szervezet jelzi, hogy nem az, legalább annak hinni kellene.

Leírjam, mit okoz a folyamatos hasmenés, vagy rákeresel a neten?

2011. szept. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%

Miért is nem normális a paleo étrend? Az emberi szervezetet nagyon könnyű becsapni manapság a sok adalékanyaggal, ízfokozóval.

A paleo arról szól, h igyekszünk olyan alapanyagokból készíteni ételt, ami ezektől mentes, illetve néhányat eleve kerülünk, mert az károsan hat a szervezetre, mint pl a gabona, a tej. Mindezekre van tudományos bizonyíték. És természetesen ezeknek az ellenkezőjére is van. Mindenki eldönti, mely visgálatoknak hisz. Az meg, h kinek volt igaza, majd az idő előrehaladtával kiderül. Nem menthetünk meg mindenkit - mondhatják ezt akár a paleósok, akár a "normális" emberek is. :D

2011. szept. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

Mindenki nagyon okos tényleg.Milyen is a normális étrend?sültkrumpli???

Kedves kérdező!súlyos az a hasmenés vagy csak többször "mész ki"?Mert ha egyébként nincs bajod akkor szerintem csak átállás vagy méregtelenítés miatt van

vagy több a zsir

2011. szept. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem "igazi igazi" hasmenés, egyszerűen hígabb a székletem. Viszont például tegnap este ettem sütit (egész rendes mennyiségben) és ma reggel normális, kemény állagú volt.
2011. szept. 3. 18:57
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Pont a hetvegen kerdezte a parom, hogy mit tudok a paleo etrendrol, mert erdekli a dolog. El sem olvastam, csak kikerestem neki egy csomo irast, majd o eldonti maganak, hogy mit csinal.

Erdekes a szemlelet, miszerint gabonat ne, hisz osember apaink/anyaink sem talaltak tul sok buzatablat, raadasul mammutkergetes kozben sem kelesztettek a kenyeret, stb.

A tejrol meg ne is beszeljunk.... csak az ember ilyen bena az osszes eloleny kozul, hogy anyatejrol valo leszokas utan is fogyaszt tejet....


Kedves kerdezo, ha nem kronikus a hasmenes, azaz nagyon sok, nagyon gyakran es alhasi es egyeb fajdalmakkal jar, akkor varj egy par napot, mert lehet h tenyleg elmulik es csak az atszokas miatt van.

En is kiserletezgetek tobbfele kajakkal es van ami nekem is napokig hig szekletet produkal, de soha nincs az a tipikus "betegseges" hasmenes, amit mondjuk egy virusos fertozes tud okozni.

2011. szept. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
56%

*károsan hat a szervezetre, mint pl a gabona, a tej. Mindezekre van tudományos bizonyíték. És természetesen ezeknek az ellenkezőjére is van.


Jól megfogalmaztad a lényeget, gondolok itt az utolsó mondatra.

Az adalékokat stb. akkor is ki lehet kerülni, ha nem paleolit szerint kajálsz, sőt, ajánlott is, és a "normál" étrend sem sültkrumpli-zabálást jelent. Nagyon leegyszerűsítitek a dolgot.

A paleolit igencsak egyoldalú, sok olyan dolgot tilt a tejen és a gabonán kívül is, ami fontos tápanyagokat tartalmaz.

Szerintem nagyon fontos a mértéktartás mindenben, legyen az tej vagy gabona vagy sült krumpli, és legyen az táplálékmegvonás.

Nem mellesleg még a régészek sem tudják, hogyan táplálkoztak a paleolit korban az emberek (volt egyébként gabonafogyasztás!), tehát akkor mire alapozzák a módszer kitalálói az elméletüket.

Pont olyan "divatéletmód", mint pl. az Atkins. Hatékony volt, csak a szénhidrátmegvonás iszonyat durva mellékhatásokkal és betegségekkel járt, csak erre előre nem figyelmeztettek senkit. Ki kellett találni valami mást helyette.

Egyetlen hasznos dolog van a paleolitban, a műanyagok kerülése, de mint mondtam, ezt kis odafigyeléssel meg lehet oldani szélsőségek nélkül is.

2011. szept. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak egy kis pontosítás: a paleolit étrend nem azt jelenti, h utánozzuk a paleolit kor emberének az étrendjét. Ez az elnevezés csupán azért jött, mert a paleo rendszere erre hasonlít a legjobban, de nem megegyezik vele! Mellesleg, igen, a paleolit korban is ehettek gabonát, de vajon mekkora mennyiségben?! :D

A paleo étrendet amúgy tudományos kutatásokra alapozzák. :)


Az egyoldalúsággal nem értek egyet, mert annyiféle zöldség és gyümölcs van, h nehéz lenne ezek mellett egyoldalúan táplálkozni (még akkor is, ha a hüvelyes zöldségek tiltólistások). A széndhirát megvonáshoz csak annyit fűznék hozzá, h létezik pl ketogén diéta, amivel komoly eredményeket lehet elérni különféle betegségek gyógyításában, csak eleinte hozzá kell szokni, mert nagyon idegen a manapság megszokott étrendtől.


Az ember mindenevő állat, ez pedig azt jelenti, h nem csak egyféle étrenden képes megélni. Régebben úgyis csak ahhoz jutottak hozzá az emberek, ami az adott területen megtermett. Ha semmi nem termett, akkor állati eredetű táplálékon éltek.

2011. szept. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!