Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Egészséges étkezés kialakítása?

Egészséges étkezés kialakítása?

Figyelt kérdés

Szeretnék egészséges táplálkozást kialakítani,ebbe kérném a segítségeteket.

Kiszeretném vonni az étkezésemből az édességeket,gyors kajákat,kenyeret,káros cuccokat.:D

Hányszor egyek naponta?Mennyit és mit? 16/F

Előre is köszönöm.:)


2011. szept. 29. 13:47
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

ha tudod mi a rossz az életmódodban, változtatni kell rajta. ha rég tudod hogy nem jó amit csinálsz, miért csinálod?


másrészt mint mondtam ez mindenkinél mást jelent. minden genetikai háttér más minden embernél, ezért más dolgokra van szüksége a szervezetednek, mint nekem, vagy akár a saját apádnak. azért mert a te szervezeted már az anyai ág dnsét is tartalmazza, valamilyen kombináció vagy.


ezek csak irányelvek, neked magadnak kell kitapasztalnod, mi az egészséges.

ha úgy érted hogy sokáig akarsz élni, akkor nem szabad túlterhelni magad, kisebb terhelés sok pihenéssel nagyon sokat segít, pl az ízületi, szervi betegségek nagy oka a túlzott terhelő munka, ami lássuk be ebben az országban nem kedv kérdése/választás. vagy például kell egy viszonylag alacsony de kielégítő testtömeg. az elhízott, edzetlen, dohányzó emberek sokkal hamarabb halnak. az alkohol már kicsit másabb téma, de annyit elég tudni róla, hogy alkohol nélkül is lehetsz egészséges, ha nem iszol csak egy lehetséges kockázattól mentesülsz, és pénzed is több marad. de ez ugye attól is függ hogy a piás kocsmahaverokat le mered/tudod e cserélni sportolókra.

2011. okt. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

az előző hozzászólás például ebben téved:

-tej: nem mindenkinek előnyös

-táplálkozás: erősen függ a testalkattól és az életmódtól. valamint a céltól is, ami független lehet az egészségességtől

-zsír: erről is írtam, testalkatfüggő, sőt, a zsír még a hormonális működést is befolyásolhatja.

kevesebb só: nagyon egyedi mérték. például szintén testalkatfüggő hogy ki milyen méreganyagokat izzad ki magából, ugye tudjuk hogy izzadásnál sok só távozik a szervezetből

-megfelelő testsúly napi mozgás: ez is elég tág kifejezés

-édesség: ha nagyon sok szénhidrátot égetsz, de olyanokat ettél mint pl magvak, rizs, amik nem a gyorsfelszívódásúak közé tartoznak, szükséged lesz "cukorra". én kifejezetten nem vagyok édesszájú, mégis megkívánok egy kis édeset egy fárasztó tekerés után, sőt, külön szőlőcukor is KELL számomra ahhoz, hogy ne legyek állandóan levert és kimerült. itt gondolm nyilván megint a"megfelelő mérték"re célzott az illető


összegezve:

a megfelelő mértéket neked kell érezned, kikísérletezned, és mondom ez olyan szintű, hogy amit leírnak egy profi lapban, egy másikban az ellenkezője van, és akkor döntsd el mennyire profi. meg 5-10 éve testépítő emberek sem képesek hasznos tanácsot adni, ha porokban gondolkodnak, vagy csak egyszerűen más az anyagcseréjük/életvitelük. és ez vezet oda, hogy éveken át kell gyűjteni akár információkat ahhoz, hogy megtaláld és belődd azt az utat, ami számodra járható és járandó, és ez ne lepődj meg de megeshet hogy szembe megy profi szakemberek véleményével is.

2011. okt. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!