Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Zöld teát, ha egész nap...

Zöld teát, ha egész nap akarom fogyasztani, hogy csináljam? Mennyi teafüvet tegyek (nem filteres teám van) bele? Meg van szabva, hogy mennyi időn keresztül lehet zöld teát fogyasztani folyamatosan? Jázminteára ugyan ez.

Figyelt kérdés
2012. márc. 7. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Én kb egy teáskanálnyi zöld teát szoktam csészébe rakni és azt újra és újra, 3-4 alkalommal felöntöm forró vízzel (a Kínaiak is így csinálják.) A jázmintea is zöld tea, csak a tealeveleket aromásítják jázminnal.

Nincs megszabva, hogy mennyi ideig lehet fogyasztani folyamatosan. Ez nem gyógynövény, nem fognak felhalmozódni a hatóanyagok a szervezetedben.

2012. márc. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi :D, én eddig úgy csináltam, hogy 1,2l vizzel forráztam egy evőkanyálnyit, és utána higitottam )1,5lig):). Anya szerint ez már igy túl erős, és, hogy ne igyak ennyit mert nem tesz jót :P, ezért a kérdés :).
2012. márc. 7. 15:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem lesz így túl erős, de a zöld tea élénkít így este nem tanácsos sokat inni belőle. Semmi bajod sem lesz tőle,ha zöld teát iszol. Nagyon egészséges, nekem pl az emésztésemet szedte rendbe kb 2-3 hét alatt.
2012. márc. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi :). Nos igen, az élénkitő hatását tapasztalatam az első napon :D.
2012. márc. 7. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!