Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Vannak olyan gyümölcsök amik...

Vannak olyan gyümölcsök amik elősegítik a hízást? Milyen gyümölcsök fogyasztása a legajánlottabb az egészség megőrzéséhez?

Figyelt kérdés

2012. aug. 13. 22:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A banántól hízhatsz,mert összefogja a székletet és szorulást okoz.A dinnyétől meg felpuffadsz.

Azonban a kiwi az egyik ha nem a legegészségesebb mind közül.

2012. aug. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A banántól azért hízol, mert rengeteg energia van benne. Ugyanez a helyzet a dinnyével is, sok benne a fruktóz.

Olvass utána a flavonoidoknak, mint anioxidánsoknak. Paradicsom ( mert bizony ez is gyümölcs), szőlő, szeder, áfonya, ribizli, stb. tartalmaz belőle sokat, ezek rendszeres fogyasztásával sokat teszel az egészségedért és ebből hízás szempontjából csak a szőlővel kell vigyázni.

2012. aug. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!:)
2012. aug. 13. 22:29
 4/13 anonim ***** válasza:
Általában a gyümölcsök nem azért egészségesek, mert kvázi nem lehet tőlük hízni. Hanem nem nagyon képes az ember akkora adagot elfogyasztani belőle, ami megbetegítené. Mindazonáltal sok gyümölcsnek igen magas a cukortartalma, ilyen a már fent említett banán, és talán nem kell túl nagy fantázia a cukor és a hízás közötti összefüggés meglátására.
2012. aug. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
aki a dinnyét írta mint elhízást okozó gyümölcs, nézzen utána sürgősen.
2012. aug. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nagyon alacsony a kalóriaértéke, viszont a benne lévő sok fruktóz bizony hizlal, kár ezt szépíteni.
2012. aug. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Egyetlen élelmiszerre sem szabad automatikusan rásütni a bélyeget, hogy "hizlal". Akkor növeljük szervezetünk zsírtartalmát, amikor több kalóriát fogyasztunk, mint amennyit el tudunk égetni. Egyes élelmiszerek több kalóriát tartalmaznak, mint mások, de a testsúlyra gyakorolt hatásuk az aznap elfogyasztott összes kalóriától függ. Valamely étel lehet magas kalóriatartalmú, de ha sokat mozgunk és szükségünk van arra a kalóriamennyiségre, vagy ha a többi fogás, amit elfogyasztunk, nem tartalmaz ennyi kalóriát, akkor nem szükségképpen hízunk.


Könnyű túl sokat fogyasztani az aszalt gyümölcsből, mert ahogy koncentráltan tartalmazza a vitaminokat, ugyanúgy gazdag kalóriában is. 15 aszalt fél sárgabarack 125 kalóriát tartalmaz, egy fél pohár mazsola pedig 220-at.


Aki csökkenteni akarja az elfogyasztott kalória mennyiségét, inkább friss gyümölcsöt fogyasszon, mert ez kevesebb kalóriával kelti a jóllakottság érzetét. De mérsékelten fogyasztva az aszalt gyümölcs is tápanyagokban gazdag desszert lehet.


Megjelent: Medical PressCorps News Service

2012. aug. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem egyéni, hogy milyen gyümölcs.

pl. egyénileg változik, kinek mi a jobb.

egyiknek sok a gyomorsava, a másik puffad, van akinek a foga nem bírja a gyümölcssavat, vagy cukorbeteg, allergiás és figyelnie kell...

Van, akinek a napi 1 alma jön be. (na de melyik fajta?:)

Van, amikor kimondottan ajánlott egy-egy gyümölcsfajta

pl. húgyúti fertőzés ellen áfonya, nőknek kiváló a málna, kis szorulásnál a szilva,nekem lázasan csak a narancs+banán szeletek jönnek be:) Fogyókúránál úgy tudom a banánt és a szőlőt nem szokták ajánlani... de pl. az ananász és a grapefuit "zsírégető", ha jól tudom:)


Őszintén szólva, nekem a gyümölcsökről eszembe se jut a hízás szó... inkább felüdülök tőlük, mint hízok:) és igyekszem leginkább a hazai, napfényben érő, éppen aktuális, nyers gyümölcsöt enni,tízóraira, vagy uzsonnára, vagy étkezés előtt legalább 30 perccel... úgy tudom, így a leghasznosabb:)

2012. aug. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
"Nagyon alacsony a kalóriaértéke, viszont a benne lévő sok fruktóz bizony hizlal, kár ezt szépíteni." ez milyen hülyeség már? leírtál egy akkora ellentmondást mint atom.
2012. aug. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem akartam belemenni, hogy a fruktóz hogyan bomlik inzulin nélkül és hogy a 100 g-re vetített kalóriatartalma csupán 2 kcal, mégis ez a 2 kcal több "kárt" csinál, mint 20 dkg csirkemell, mert ezt fruktóz adja és abból triglicerid lesz.

Dinnyéből ráadásul nem is fél szeletet esznek az emberek, hanem kilójával nyomatják.

2012. aug. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!