Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Tonikot inni mennyire egészség...

Tonikot inni mennyire egészségtelen? Azt tudom, hogy tartalmaz kinint, ami egészséges, persze gondolom ez elenyésző és nem is azért iszom, egyszerűen csak szeretem, de mégis kíváncsi lennék, hogy hasonlóan egészségtelen-e mint pl a cola.

Figyelt kérdés
2009. szept. 2. 18:13
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

A cukortartalom meg s szinező anyagok miatt egészségtelen ezk az üdítők.

A tonikban ilyen nem nagyon van, de abban is van cukor, csak kevesebb.

Amúgy szerintem nem egészségtelen a tonik én is imádom, kis citrommal meg jéggel :)

2009. szept. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem olyan egészségtelen, mint a kóla, bár cukros. De láz esetén még jó is. Terhes nőknél méhhúzódást okozhat.

A cukor az egészségtelen, meg a festék, mindegy, mibe keverik.

2009. szept. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A második válaszolónak: persze, tudom, hogy az káros amibe cukor és színező van, de mivel sejtésem szerint az ízből fakadóan nem azt a tömény cukros ízt érzem, mint a kólánál és ugye ennyek színe sincs, ezért véltem, hogy kevésbé káros.
2009. szept. 3. 06:36
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igaz ,kevésbé káros mint colatársa de ha szereted ,igyad.

Viszont ajánlom h menj be egy bioboltba és próbálj ki új ízeket,szörp ,üditő stb hátha megteccik ott is valami...:-)

2009. szept. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
45%

Kevésbé káros, mint a kóla. A cukor, a szénsav, a tartósítószerek, ízfokozók és egyéb mesterséges adalékok miatt ez sem a legegészségesebb, de a kólában van olyan is, ami másban nincs: a foszforsav egy méreg, ami erősen maró hatású. Sok helyen pl. a rendőrök kólával maratják fel a vérfoltot az útról. A kólagyárban védőöltözetet írnak elő azoknak, akik közvetlen kapcsolatba kerülhetnek azzal a koncentrátummal, amiből ez a csodás ital készül. :)

Azt hiszem, Brazíliában történt egy haláleset, amikor Mentos nevű szopogatós tablettára kólát ivott rá a srác.


http://www.youtube.com/watch?v=hKoB0MHVBvM

2010. jún. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
1 dl ginnel kimondottan egészséges! És egy cigivel, persze:)
2010. aug. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kóla egészségtelenebb, de a Tonic szintén egészségtelen mert ugyan úgy kioldódik a műanyag mint a kólánál.


Egészségesebb egy jó kis önkielégítés az autópálya mellett, a nap sütése alatt meztelen.

Szólj ha mész mek. ve.d

2017. máj. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

mitől is egészséges a kinin??? nem vágom...


mondjuk attól hoyg hosszabb szedése esetén meg is lehet süketüln?i?

2017. aug. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!