Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Ha egy szifont megtöltök...

Ha egy szifont megtöltök vízzel, majd oxigént adok hozzá patronból, mi történik kémiailag? Az oxigén nem csak hajtógáz lesz?

Figyelt kérdés
2009. okt. 5. 11:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Eleve nem oxigént adsz hozzá, hanem széndioxidot. Ez pedig 'vélhetően' oldódik a vízben. Hajtógáz ugye azért lesz, mivel a patronban tárolt nyomás magasabb, mint a légköri és a felszúráskor ez a nyomás a palackba távozik, mígnem ki nem egyenlítődik a szifon és a patron közötti nyomáskülönbség (egyúttal a szifon - légköri nyomás közti egyensúly felbomlik).
2009. okt. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Patronban nincs oxigén.

Ha egy oxigénpalackból adsz hozzá, akkor egyrészt felrobban (nem tudod jól szabályozni) - másrészt az oxigén rosszul oldódik vízben, így nagyrészt tényleg csak hajtógáz lesz.

Ha széndioxidot adsz hozzá patronból, abból sok feloldódik, és leginkább szénsav keletkezik.

2009. okt. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Előzőnek: dehogy nincs oxigén. Nem a hagyományos szódás szifonra gondolt a kérdező -gondolom. Ugyanis létezik már oxigénnel dúsított víz. Amivel készül, hasonlít a szódás szifonra. Kémiai reakció nem történik, több lesz benne az oxigén, ennyi. Viszont ahogy kiengeded, gyorsan meg kell inni.
2009. okt. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Természetesen az oxigénes vízre gondoltam,ami most van terjedőben és arra lennék kiváncsi,hogy mennyire "paraszt vakítás" az egész.
2009. okt. 6. 17:38
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem nem parasztvakítás, lehet benne valami. Ennek ellenére -bár regisztráltam-, egyelőre biztos nem veszek ilyen készüléket.

Viszont ahhoz hogy az ember teljesen egészséges legyen, az oxigénes víz nagyon kevés. Fontosabbnak tartom a tiszta víz fogyasztását (nem ásványvizet, illetve nem is a csapvizet értek ez alatt), amihez egy komolyabb víztisztító szükségeltetik -fordított ozmózis elvén működő. Vagy vízdesztilláló. Hogy miért van erre szükség, hogy milyen vizet iszol legyen az ásványvíz vagy csapvíz, google-n megtalálod.

Tehát egy eleve szennyezett vízhez hiába adsz oxigént..

2009. okt. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
76%
Azt tudom ajánlani, hogy senki ne vegye be ezt a f*szságot, hogy különböző módon 100-as nagyságrendű mg/l-es koncentrációkat érnek el az eladott qva drága vizekben az oxigénből (elekromágneses térben dúsítás stb...), mert a víz oldott oxigén tartalma 1 Celsius-fokos vízben a legnagyobb 14,5 mg/l, ez már nagyobb hőmérsékleten csak kisebb tud lenni... (mellékesen, nem tudom, hogy ki veszi be azt, hogy a gyomor nyálkahártyáján keresztül, sokkal több oxigént tudunk felvenni... :D:D:D arra nem gondoltak akik kitalálták ezt, hogy akkor jelenleg is gyomorból lélegeznénk, és nem fejlődött volna ki külön tüdő???:D:D
2009. okt. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Parasztvakítás.

A vízben nagyon rosszul oldódik az oxigén - 90% kimegy, még mielőtt meginnád, a maradékot kibüfögöd. Talán 0.001% kerül be a véredbe.

A CO2 sokkal jobban oldódik, aztán mégsem fulladsz meg a szénsavas italoktól.

2009. okt. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
21%

Az OXIGÉNNEL DÚSÍTOTT VÍZ egy új magyar szabadalom, ami az egész földgolyóra lett bejelentve és levédve!

Használata, külalakja teljesen megegyezik a mindenki által jól ismert szódás szifonnal.

A készülék anyaga a korábbiaktól eltérően rozsdamentes acélból készül a szifonfej műanyag a patron, egy kis változtatással, megegyezik a szénsavas patronéval.

A szénsavas patronban lévő 20bar nyomástól eltérően az

oxigénpatron 160bar nyomással van töltve.

Már ezért sem tanácsos kísérletezgetni spórolás végett!


Az teljesen természetes, hogy minden új dologgal szemben vannak az embereknek fenntartásai. Annyi rossz tapasztalatról hallunk, élünk meg, hogy már eleve felvesszük a sündisznó állást! Ez így van rendjén!

A baj csak akkor van, ha valaki, külső erők hatására már

annyira bizalmatlan mindenkivel és mindennel szemben, hogy

elveszíti reális figyelemképességét. Ahelyett, hogy korrekt kérdésekkel végére járna a dolgoknak és azt követően hozná meg döntését, saját magával szemben vét sok hibát! Az igaz, hogy sok időt, fáradságot kell feláldozni az infókért, de az egészség ennyit megér!


Az itteni kommentek csak felületes tájékozottságról adnak tanúsítványt, vagy teljes tájékozatlanságról! Kevés van belőlük, de szinte teljes tükörképet mutat az egész társadalom újjal szembeni negatív reflexeiről.


Én boldog tulajdonosa és fogyasztója vagyok ennek az új

terméknek és örömmel számolok be minden tapasztalatomról.

Egy hete!-hogy élvezem áldásos hatását!

Ezzel a témával kapcsolatban elindítottam egy blogot, még

mielőtt megvettem volna és ott figyelemmel lehet kísérni a

termékkel kapcsolatos egészségváltozásomat, véleményemet. Úgy terveztem, hogy havonta írok az eredményekről, de már most is tudok jó jelzőket leírni.

[link]


Ezen az oldalon a cég mutatja a termékét.

[link]


Az orvosi oxigénnel töltött szifonból a vizet ez a nyomás, ami egyben hajtógáz is, hozza ki a vizet.

A víz és az oxigén semmilyen kémiai reakcióba nem lép egymással!

Ebből ered az a tény, hogy a fogyasztása pohárból veszteséggel jár, hiszen rögtön elillan a jelentősnek mondható százaléka. Javaslatom, nem a legelegánsabb, de praktikus, mint ahogy azt már a szódával is sokan tették, közvetlen "befecskendezéssel" fogyasztani.

Ami még tény, hogy így is sokkal több oxigénhez jut a szervezet, mint a kereskedelemben forgalomban kapható dúsított vizek! Csak egy picit gondoljunk bele!

A műanyag flakonban, amiben egyébként büntetlenül akár egy évig is pessedhet a "friss" víz,/Lásd a raktározásokat/ kinyitjuk és egy kis pisszenést hallva

isszuk az oxigénnel dúsított vizet. Az első pohárban talán még van a palackon feltüntetett oxigén mennyiségből egy kevés, de ahányszor kinyitod a palackot, annyiszor ürül a drágán megvásárolt egészségre hivatkozó víz! A végén csak annyi lesz benne, mint általában a sima vízben szokott! EZ A PÉNZ KIDOBÁS, EZ A DRÁGA, EZ AZ ÁTVERÉS!


A hálótati csapból folyó víztől tisztább, ellenőrzöttebb,

FRISSEBB, vizet csak otthon tudunk inni!

Ehez adódik hozzá ez az egyszerű ötletből származó O2,

ami az evolúció kezdetén kialakult 38%-os levegő oxigén

tartalomról lecsökkent mára 21%-25%-ra és egyre romlik.

Én nem megyek bele orvosi, nagy tudományi vitákba. Ami

engem meggyőzött eddig, a fenti két szám közötti eltérés!


Ha változik a véleményem, ill. ha tudok érdemi dolgokat a

termékkel kapcsolatban, akkor szívesen megosztom tapasztalataimat bárkivel.


A csúnya jelzőket lehetőleg kerülje mindenki, mert nem tudhatja, hogy kit érint a dolog!

Lehet, hogy az Édesanyját!, vagy a kedvesét!


A kételyt oszlatva, a terméket én is értékesíteni kívánom,

de nem minden áron! Én leszek az első, aki leírom, ha gond van vele! Járj Te is utána és értesíts, ha valamire

rátaláltál, ami fontos mindenkinek!


[link]


Nagyon sok a "varjú"!

Nem vitázni szeretnék, hanem csak tájékoztatni, de azt

korrektül! Véleményed olyan legyen, mint amilyen a sok fáradsággal megszerzett tudásod lesz! Azt megköszönöm!


"A FEJLŐDÉS AZ, HA TEGNAPI VÉLEMÉNYÜNKET, AMI A TÁJÉKOZATLANSÁGUNKBÓL, TUDATLANSÁGUNKBÓL ERED, A TÁJÉKOZÓDÁS ÉS A TUDÁS MEGSZERZÉSE UTÁN, KÉPESEK VAGYUNK

MEGVÁLTOZTATNI!"-idézet tőlem, aki nem szkeptikus!

2009. okt. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Uram Atyám!! Ennyi baromságot! Az oxigénes víz egy orbitálisan nagy hülyeség!!!! Akinek felesleges pénze van, az inkább adja nekem!

(Amúgy, azt vágják-e a nagy ezoterikusok, hogy a vízben minden 3. atom oxigén? ;-) )


Oxigén tartalmú szifonba csavarható patron természetesen nem kapható, mivel robbanás veszélyes (lenne). Szerintem a kedélyállapotod javítása és a pozitív gondolatok, pozitív energiák elérése érdekében kísérletezz inkább hab patronnal, annak orvosilag igazolt hatása van! :-D

2009. okt. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az oxigén nagy mennyiségben MÉREG!

Pl. a hisztérikus nőknek (akik sokat lihegnek ilyenkor, ezért feldúsul az oxigén) - ez bizony panaszokat is okozhat!

A mi szervezetünk 21%-os levegő oxigéntartalomra állt be. A 31%, ami régen volt, csak a dinóknak volt jó!

Persze hozzá lehetne szokni - pár 100000 év alatt.


Arról nem is beszélve, hogy tényleg ne nagyon kísérletezz ilyen patronokkal! Elég egy kicsit bezsírozni a végét (kinek nem zsíros a keze?) - ahogy jön ki belőle a tiszta oxigén, simán fel is robbanhat!

2009. okt. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!